Від генпрокурора очікували санкціонування підозр експрезиденту.

Депутати налаштовані висловити недовіру генеральному прокуророві Руслану Рябошапці. Про це заявив голова парламентської фракції “Слуга народу” Давид Арахамія.

На думку політика, важливою передумовою цього стала відсутність прогресу у справах супроти попереднього президента Петра Порошенка. “Останньою краплею, напевне, стало непідписання по Порошенку. Тому що все готово до підписання підозри, але ніхто нічого не робить”, – пояснив Арахамія. За його підрахунками, голосів за відставку генпрокурора “більш ніж достатньо”, а слідом можуть бути звільнені й заступники.

В коментарі цих слів сам Рябошапка зауважив, що виходив із законних міркувань і не піддавався тискові. “Ніхто і ніколи не давав мені жодних вказівок – підписувати чи не підписувати підозри. Що стосується слів Арахамії, то нехай Арахамія сам коментує свої слова”, – заявив генпрокурор.

Українці ж зазначають, що не Рябошапка не тільки “Все для Порошенка робив”, але і інші фігуранти кримінальних проваджень давно розгулюють на свободі.

В свою чергу, не стала мовчати, В.о. директора Державного бюро розслідувань (ДБР) Ірина Венедіктова заявила, що Офіс генпрокурора заблокував розслідування понад тисячу кримінальних справ.

“Організація роботи Офісу генерального прокурора побудована таким чином, що більш ніж у тисячі виробництв ДБР не призначено процесуальні керівники – і, відповідно, їх фактичне розслідування заблоковано”, – заявила Венедіктова.

Вона зазначила, що генеральний прокурор Руслан Рябошапка заперечує цю інформацію.

“Немає такої процесуальної дії в цьому випадку – погоджувати або не погоджувати підозру, тільки він уповноважений його складати. Слідчий ДБР не наділений цими повноваженнями та не може це робити стосовно народних депутатів”, – повідомила Венедіктова.

Сам же президент України Володимир Зеленський розкритикував правоохоронні органи за відсутність результатів у гучних справах, незважаючи на скасування «телефонного права» й іншого втручання зверху.

Зазначимо, Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков скликав ще одне позачергове засідання парламенту.
За словами спікера, воно відбудеться на вимогу 152 народних депутатів 5 березня, о 18.30.

На цьому засіданні буде розглянуто лише одне питання – про висловлення недовіри генпрокурору Руслану Рябошапці.

У зв’язку з цим, Разумков доручив керівнику апарату Верховної Ради забезпечити підготовку і проведення позачергового пленарного засідання.