Попри “червону зону” карантину всі заклади торгівлі Івано-Франківська можуть працювати в звичайному режимі. Рішення щодо навчання в школах буде незабаром.

Про це вранці повідомив міський голова Руслан Марцінків.

Мер зазначив, що транспорт буде працювати в режимі спецперевезень або навіть в звичайному режимі, поїзди також будуть їхати в звичайному режимі.

“Франківськ, Тернопіль, Хмельницький – червона зона! Але виглядає, за обіцянками Кабміну і міністра Степанова, що дитячі садки і школи будуть працювати за рішенням місцевої влади”, – заявив він.

Також Марцінків зазначив, що від батьків і вчителів чекає пропозицій щодо навчання в школах – чи буде воно звичайним, чи дистанційним.

У Харкові, попри віднесення міста до червоної карантинної зони, робота громадського транспорту не буде припинена.

Про це йдеться в зверненні першого заступника харківського міського голови Ігоря Терехова, оприлюдненому на сайті міськради.

“Транспорт працюватиме в повному обсязі, як і працював, – метро, наземний електротранспорт, маршрутні таксі міська влада зупиняти не буде”, – заявив він.

Терехов закликав правоохоронні органи не перекладати на водіїв громадського транспорту контроль за кількістю пасажирів. “Допоможіть рідному Харкову не залишитися без громадського транспорту, а, отже, допоможіть йому і далі жити, працювати і розвиватися”, – додав він.

У Полтаві, яка теж потрапила до червоної зони, не будуть зупиняти громадський транспорт та закривати кафе. Натомість з 19 жовтня заборонено:

відвідування закладів освіти (окрім дитячих навчальних закладів),
закладів сфери культури,
кінотеатрів,
закладів розважальної діяльності,
установ соціального захисту.

Однак, за словами Синєгубова, якщо ситуація погіршиться, то обмеження посилять. Він зазначив, що зараз в обласному центрі хворіють майже 2 тисячі людей – це набагато більше, ніж в інших містах і районах області разом узятих. Майже щодня в Полтаві фіксують понад 100 нових випадків.

Раніше президент Зеленський попереджав місцеву владу, що відповідальність за здоров’я громадян несуть вони і за летальні випадки, через недотримання карантину, також будуть на їхній совісті.