Петро Порошенко зробив різку заяву, в якому виступив проти розпуску ЦВК.

П’ятий президент України переконаний, що розпуск ЦВК, на якому наполягав Володимир Зеленський, відкидає країну назад в російський стиль проведення виборів. Таким чином екс-глава держави засудив прийняття закону про звільнення членів ЦВК.

Відповідний пост Порошенко опублікував на своїй сторінці в Facebook.

“Головним досягненням 2019 всі міжнародні спостерігачі визнали вільні і справедливі президентські і парламентські вибори в Україні. Протягом виборчого процесу ЦВК продемонструвала незалежність, неупередженість і діяла в суворій відповідності з законом”, – написав екс-президент в пості.

Порошенко зазначив, що оновлена ​​ЦВК може виявитися загрозою для вільного місцевого самоврядування.

“У наступному році Україну чекають місцеві вибори, і ”кишенькова“ ЦВК є під загрозою для вільного місцевого самоврядування”, – додав Петро Порошенко.

Цікаво, що заява Порошенка звучить дуже символічно, адже його самого неодноразово звинувачували в тому, що вже минулий склад ЦВК був повністю сформований під потреби Порошенка, та до останнього моменту залишився чи не основним оплотом залишків його політичної сили.

Політиний експерт Олег Павловець зазначає, що майже рівно рік тому, 20 вересня 2018 року, минулою владою був затверджений склад частково оновленої Центральної виборчої комісії, яка за такий короткий період провела дві повноцінні виборчі кампанії – президентську і дострокову парламентську.

Кадри були розподілені таким чином, що з 17 місць 6 посіли члени “Блока Петра Порошенка” й лише по одній особі з інших партій. Тут, вочевидь, розподіл сил нерівний, що лише на руку минулому президенту.

Чинному президенту Володимиру Зеленському зовсім невигідний попередній склад ЦВК, так само, як і Петру Порошенку був невигідній склад 2007-2018 років, тому що голова комісії Охендовський “нерівно дихав” до регіоналів.

За його словами, по-перше, слід зауважити, що Володимир Зеленський, як ми вже встигли побачити, цілеспрямована та амбіційна особистість, яка чітко рухається шляхом досягнення певних цілей. Це – посилення власних політичних позицій, контроль над керівними державними органами та нарешті своєрідна підготовка до місцевих виборів.

“Слузі народу” потрібні свої люди у ЦВК, тому в даному випадку мотив її розпуску цілком прозорий та логічний. Попередній склад комісії, який, можливо, був контрольований БПП, підставив би під сумніви незалежність проведених виборів, які, до речі, імовірніше, очікуються вже навесні.

По-друге, Зеленський хоче “зачистки” по всіх фронтах, по всіх структурах.

Нові люди, нові обличчя, нові закони. Передвиборча кампанія тоді ще майбутнього президента була сповнена обіцянок, які прийшов час виконувати. І він нібито виконує.

Неупередженість та незалежність осіб, які очолюють основні держструктури – це те, чого жадає народ. І це ще одна причина, щоби повністю розпустити стару ЦВК, тим самим поставивши галочку під пунктом “зачистка на благо”, – зазначив експерт.