Президент Володимир Зеленський вручив ордени «Золота Зірка» українським військовослужбовцям, яким присвоєно звання Героя України, а також членам родин загиблих захисників, удостоєних цього звання посмертно. Церемонія відбулася в Білій залі Маріїнського палацу в Києві, повідомляє  пресслужба глави держави.

Президент подякував кожному захиснику, який боронить Україну.

Ми маємо зробити все необхідне, щоб їхні імена пам’ятали всі ми та всі наступні покоління українців, – сказав він.

Зеленський нагадав, що сьогодні в Україні відзначають День морської піхоти, і наголосив, що воїни цього славетного роду військ блискуче проявили себе у війні за незалежність України.

Сміливість морських піхотинців багато разів допомагала захистити позиції нашої держави, – зауважив Президент.

Він розповів, що морські піхотинці самостійно, а також разом з іншими підрозділами ЗСУ успішно виконували надзвичайно складні завдання.

Морські піхотинці були серед захисників Маріуполя. Вони героїчно боронили місто від значно більших сил ворога. Після цього російські окупанти надовго запам’ятають міць наших хлопців із морської піхоти, – зазначив глава держави.

Присутні вшанували пам’ять загиблих захисників України хвилиною мовчання.

Президент вручив орден «Золота Зірка» старшому лейтенанту Кирилу Агасиєву, група якого під час розвідки місцевості біля населеного пункту Мала Рогань Харківської області виявила та знищила техніку й особовий склад противника. Завдяки цьому були викриті позиції ворога, що дало змогу знищити їх артилерійським вогнем.

Нагороду також отримав полковник Родіон Кулагін, під командуванням якого підрозділи артилерії знищують ворожі колони бронетехніки та автомобілі на околицях Харкова та в області.