Україна 8 травня разом з усім цивілізованим світом вшановує кожного, хто захищав планету від нацизму у роки Другої світової війни, але цьогоріч слова «Ніколи знову» сприймаються інакше. Про це Президент України Володимир Зеленський сказав у відеозвернені з нагоди Дня пам’яті та примирення.

Цьогоріч ми кажемо «Ніколи знову» інакше. Ми чуємо «Ніколи знову» інакше. Це звучить болісно, жорстоко. Без оклику, а зі знаком питання. Ви кажете: ніколи знову. Розкажіть про це Україні, – сказав Зеленський.

За його словами, 8 травня разом з усім цивілізованим світом наша держава вшановує кожного, хто загинув під час Другої світової війни: мільйони втрачених життів, скалічених доль, закатованих душ та мільйони причин, щоб сказати злу: «Ніколи знову».

Ми знали ціну, яку сплатили за цю мужність наші предки, знали, як важливо зберегти її та передати нащадкам, але й гадки не мали, що наше покоління буде свідком наруги над словами, які, як виявилося, є істиною далеко не для всіх, – наголосив Президент.

Також голова Верховної Ради Руслан Стефанчук написав у Фейсбуці, що перемога українців у війні з російськими загарбниками неминуча, як і перемога над нацистами у Другій світовій війні.

Найголовніший меморіал – людська пам’ять, яка з покоління в покоління несеться у вічність і осідає в серцях, – відзначив він.

Як зауважив Голова ВР, щороку ми згадуємо про Другу світову війну – найбільш криваву і жорстоку катастрофу в історії людства. Щороку говоримо про її страшні наслідки – щонайменше 50 млн загиблих. Щороку ми вклоняємося перед усіма, хто захищав від нацизму рідну українську землю.