Там планують удосконалити Митний кодекс України.

Кандидат на посаду голови комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, депутат від “Слуги народу” Данило Гетманцев розповів про перші можливі нововведення у цих галузях з боку його політсили.

Про це він розповів в інтерв’ю “Інтерфаксу”.

За його словами, у цій сфері вже було напрацьовано близько 30 законопроєктів, деякі з них уже пройшли перше читання.

“… податкові ініціативи серед перших – це е-чек і “кешбек”. Нещодавно Мінфін опублікував цю ініціативу: якщо мені не видають чек або видають фальшивий (я його можу перевірити онлайн), я оповіщаю про це податкову і отримую повернення вартості своєї покупки. А підприємець платить 200% штрафу. Тобто ми підключимо всіх громадян України до контролю за розрахунково-касовими операціями”, – розповів Гетманцев.

Що стосується митниці, то тут “Слуга народу” планує оновити Митний кодекс та ухвалити законопроєкти про режим спільного транзиту та уповноваженого економічного оператора.

“Щодо митниці. Насамперед – законопроєкт про режим спільного транзиту і законопроект про уповноваженого економічного оператора, які очікують другого читання. Наступне – вдосконалення митного пост-аудиту. Внесення змін до Митного кодексу щодо захисту прав інтелектуальної власності в ході переміщення товарів через митний кордон України”, – зазначив він.

Окрім цього, “Слуга народу” виступає і за ухвалення законопроєкту про так званий “спліт”, який є однією з вимог Міжнародного валютного фонду.

“Ще один законопроєкт (серед перших – ред.) – “спліт”. Деякі його ухвалення не хочуть, але ми все одно його підтримаємо. І не тому що Міжнародний валютний фонд згоден, це вторинне. Тому що діяльність комісії фінансових послуг абсолютно не ефективна. Це визнають усі… У питанні про “спліт” ми наполягаємо на реформуванні органу, який не регулює, а робить вигляд, що регулює дуже важливі для країни відносини. І запропонована реформа нам здається дуже вдалим варіантом”, – підкреслив Гетманцев.

Законопроєкт про “спліт” передбачає розділення повноважень Нацкомісії, що здійснює регулювання у сфері фінансових послуг, між Нацбанком та Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку. Остання займатиметься регулюванням недержавних фондів, а НБУ – ринком страхування, лізингових і факторингових компаній, кредитних спілок, ломбардів та іншим.

Нагадаємо, експерти прогнозують, що на українців восени чекають подорожчання продуктів, а курс долара поповзе вгору.