Президент Володимир Зеленський не поїде в Москву на 9 травня.

Про це повідомив глава МЗС України Вадим Пристайко в ефірі каналу «Україна 24». За його словами, позиція української влади залишається незмінною, тобто – святкувати 9 травня ніхто не буде.

“Ми, як і весь європейський континент, через 75 років готові зрозуміти, чому сталася ця трагедія, і готові пробачити один одного. Ми вважаємо, що саме в цю сторону повинні йти святкування”, – підкреслив Пристайко.

Далі глава МЗС повідомив, що 9 травня має святкуватися, тільки тому, що 75 років, якщо не вважати шість років війни в Україні, континент знаходиться у відносному мирі.

Депутат Зеленського Максим Бужанський розкритикував Пристайка, адже на його думку справи йдуть інакше. По-перше Володимир Зеленський не відвідає парад в Москві, тому що анексований Крим, а по-друге – йде війна на Донбасі через РФ. Саме це важливо, а не причина, яку висловив Пристайко мовляв “вся Європа відзначає якось інакше”.

Окрім того, відзначився і голова політради партії “Опозиційна платформа ‒ За життя”, народний депутат Віктор Медведчук заявив, що відмова відзначати 9 Травня і вшанування нацистів говорять про те, що влада України не зробила висновків. Про це йдеться у заяві політика, на сайті політсили.

Заява Пристайка про відмову святкувати 9 Травня – це суміш цинізму, ідолопоклонства перед Заходом, русофобської істерії і ура-патріотичної зашореності.

Пристайко не має права вирішувати за державу Україна. І вже тим більше за весь, як він висловився, “європейський континент”.

Українська влада вражена вірусом неонацизму і людиноненависницької ідеології, що роздирає суспільство на частини штучно створеними проблемами – “Армія. Мова. Віра”. Сьогоднішня влада України не зробила висновків, чому сталася трагедія, яка забрала життя мільйонів людей. Саме тому у нас під забороною герої Великої Вітчизняної війни, які звільняли світ від нацистів, зате на вищому рівні вшановують тих, хто разом з фашистськими загарбниками насаджував ідеологію нацизму.

Ці висновки українському суспільству ще тільки належить зробити, щоб неонацизм не піднімав голову в центрі Європи, а вятровичи, марушинцы, парубии та інша нечисть назавжди залишилися на звалищі історії.

Українці коментуючи дану заяву, зазначають, що саме через Опозиційний Блок, Україна зараз в тому стані війни, тому не Медведчуку говорити про нацизм. Також українці підтримали президента у рішенні не відвідувати парад 9 травня у Москві, адже це цинічно та не правильно, навіть для президента Миру.