Володимир Зеленський взяв участь в урочистому відкритті Національних змагань “Ігри Нескорених”. Глава держави в суботу, 14 вересня, виступив з промовою на стадіоні “Піонер” в Києві та побажав нашій команді високих результатів. Відео опубліковане на Facebook-сторінці Офісу президента України.

Зеленський в першу чергу закликав згадати усіх загиблих українських воїнів та вшанувати пам’ять хвилиною мовчання.

“Вічна слава героям!” – сказав президент.

Зеленський заявив, що на його думку, незалежно від результатів, представники України на “Іграх” вже є переможцями.

“Тому що ви є прикладом неймовірної сили. На війні це була сила вашої відваги і вашій доблесті. А сьогодні це сила вашого духу, волі та жаги до життя. Це неймовірно, і це дійсно надихає таких людей, як я”, – сказав президент.

Зеленський зазначив, що завданням влади є “цінувати кожного з вас, знати кожного з вас в обличчя і розуміти ваші потреби”. Це повинно бути виражено в новому законі про статус ветеранів.

Президент побажав всім учасникам вдалих змагань і перемоги, а також здійснення мрії всіх, хто бажає потрапити до Національної збірної України.

“Нехай в 2020 році в Нідерландах наша національна команда знову здивує увесь світ своїм характером, своєю незламністю, своїм результатом”, – зазначив Зеленський.

Також він оголосив відкритими цьогорічні “Ігри Нескорених”.

У змаганнях беруть понад 200 учасників – представників України. Це ветерани та військовослужбовці ЗСУ, які отримали поранення і бойові травми на фронті. Зазнаимо, що президент України Володимир Зеленський анонсував найближчим часом ухвалення парламентом закону про статус ветерана.

За словами президента, з нескорених народжується нація. 

«Для цього потрібен системний підхід, його буде започатковано у новому законі про статус ветерана. Вірю, що цей законопроект, який розробляло Міністерство у справах ветеранів спільно з ветеранами скоро з’явиться в парламенті. Мені обіцяла пані міністр, що за тиждень він буде готовий», – повідомив він. 

Зеленський зауважив, що надасть цьому законопроекту статус невідкладного. 

«Важливо, що в ньому, окрім іншого, буде визначено механізм статусу учасників бойових дій та статусу добровольців», – додав він. 

Довідка! Міжнародні спортивні змагання в паралімпійському стилі «Ігри нескорених» заснував принц Вельський Гаррі в 2014 році. У змаганнях беруть участь військовослужбовці та ветерани з обмеженими фізичними можливостями, набутими під час виконання службових обов’язків.