Увечері 11 листопада НАБУ і САП провели резонансне затримання у справі про рефінансування в 2014 році банку VAB, що належить аграрному олігархові Олегу Бахматюку. Затримано сім осіб.

Як повідомляє колишній нардеп Сергій Лещенко, він розцінює інцидент як боротьбу з корупцією. За його даними, в матеріалах розслідування є відомості про те, що виділеної з бюджету суми в 1.2 мільярда гривень на стабілізаційний кредит, 1 мільярд розчинився, так як заставу було оформлено лише на суму в 200 мільйонів. Так, рішення про виділення коштів було колективним, але готував його, за словами Лещенка, саме Писарук.

Також Лещенко заявив, що сам Бахматюк Україну покинув, а тому вважає, що існував ризик втечі і Писарука. Щоб цього не сталося, його і затримали.

В свою чергу, Олег Бахматюк і його агрохолдинг “Укрлендфармінг” направили пропозицію про поетапне погашення 8 млрд грн боргів належних бізнесменові й виведених із ринку банків VAB Банк і “Фінансова ініціатива” та внесення 500 млн грн гарантійного внеску.

“Далі – по 1 млрд грн на рік. Ця пропозиція залишається в силі, і я активно працюю над забезпеченням такого фінансування”, – заявив Бахматюк.

Він уточнив, що останній тиждень проводив активні переговори на Близькому Сході, зокрема з представниками компанії Cargill.

“Я нікуди не бігав, активно працюю”, – прокоментував бізнесмен повідомлення про нібито втечу у зв’язку із затриманнями 11 листопада в Україні у справі VAB Банку.

Бахматюк зазначив, що найближчими днями продовжить переговори з торговельними компаніями та інвесторами за раніше наміченою програмою, проте потім планує повернутися в Україну і працюватиме з адвокатами.

За його словами, “Укрлендфармінг” генерує щорічно 2,5 млн тонн зернових і під такі товарні потоки здатна була б залучати гроші, необхідні для поетапної виплати боргів.

Окрім того, Бахматюк звернувся до президента – Володимире Олександровичу, я закликаю Вас сісти за стіл переговорів і знайти рішення, яке буде вигідне державі і дозволить наповнити бюджет і зберегти 27 тисяч робочих місць.

Як повідомлялося, детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП 11 листопада затримали сімох осіб, серед яких колишні та діючі співробітники Національного банку України, за підозрою в заволодінні коштами виданого в 2014 році стабілізаційного кредиту VAB Банку в сумі 1,2 млрд грн.