Ситуація з місією МВФ, яка з понеділка почала роботу в Україні в дистанційному форматі, нарешті “устаканилася”.

Про це пише тг-канал “Картель” з посиланням на власні джерела у владі.

До недавнього часу не було ніякої ясності в тому, чи буде транш МВФ, і чого він буде коштувати Україні. Не дарма і міністр фінансів Марченко, і сам президент Зеленський неодноразово заявляли, що всі вимоги МВФ вже виконані.

Особиста домовленість про отримання траншу вже досягнута між самим Зеленським і главою МВФ Крісталіною Георгієвою. І Україна готова отримати транш, але спровоковані «соросятами» скандали і чутки щодо зміни керівництва НБУ, а також несподіваний сплеск активності самого Шевченка з виведення з ринку Містобанку, привели до того, що таке рішення Георгієва прийняти не може – це викличе до неї небажані питання.

Але не дати транш Георгієва теж не може, так як це спровокує міжнародний скандал, який вплине на її кар’єру ще гірше, ніж якщо МВФ дасть транш, незважаючи на будь-які свої попередні вимоги.

Тому було прийнято рішення сформувати місію, яка і стане «козлом відпущення», і прийме рішення про видачу траншу. Після чого Україна, в рамках вже укладених непублічних домовленостей між Зеленським та Георгієвою, ніякі вимоги «соросят» виконувати не буде. Максимум, чим це загрожує, відсторонення членів місії МВФ за вихід України з програми в односторонньому порядку.

Реалізація цього плану також має на увазі, що і українська сторона зможе позбутися від «соросят» в своєму складі. З чуток, першим на вихід попросять Артема Ситника, який розлютив Зеленського нападами на Татарова. Слідом за ним ОП покине Милованов, який виступив проти призначення Шкарлета міністром освіти. Рожкова з НБУ, яка всіма силами протидіяла отриманню траншу, теж буде звільнена. Доля інших «соросят» у владі ще обговорюється, рішення по кожній конкретній кандидатурі Зеленський буде приймати особисто.