679794

У Київській міський державній адміністрації заявили, що занедбані з вини власників чи орендарів землі і будинки будуть повертатимуть киянам. Журналісти підготували для очільників столиці першу пропозицію.

Київський міський будинок учителя – пам’ятка архітектури практично в самому серці Києва з багатою історією. Він пережив революції і війну, а от у зоні ризику опинився в новій Україні.

Ремонту потребує не тільки унікальний купол, але й решта Будинку вчителя. Розмови про реставрацію почалися чотири роки тому. На виготовлення проектно-кошторисної документації місто виділило близько двох мільйонів гривень.

Заступниця директора показує розрахунки: щоб привести Будинок учителя до ладу, потрібно мінімум п’ятдесят мільйонів.

І поки купол, фасад і стіни чекають на гроші, внутрішній дворик уже отримав свою порцію "покращення". Тільки, певно, не того, на яке сподівалися.

А частина комплексу Будинку вчителя взагалі перейшла у приватну власність. І навколо неї відбуваються дивні рухи. Допомагати з ремонтом цієї частини будівлі взялася компанія "Юніор спорт". Для цього ще 15 років тому вона оформила собі на нього оренду.

Проте замість відремонтованих стелі та даху площу автогаражу просто розширили більш ніж утричі – 90 квадратних метрів перетворилися на 300.

Поки власники приміщення мовчать, а працівники Будинку вчителя завмерли в тривожному очікуванні, громадські активісти вже б’ють на сполох. Вони побоюються, що територію під Будинком учителя можуть забудувати. Надто вже це привабливе місце.

Сподіваємося, столична влада прислухається до застережень громадськості і пильніше придивиться до забутого власниками майна під стінами Будинку учителя.

Можна виконати власну обіцянку і повернути його киянам. Інакше це місце знову може потрапити в історію. Тільки тепер уже неприємну.