image-0aa14f37a39a57700949af685b334ca3afd3450fab477f017b678f51bd898402-v

Цього разу у чиновника тижня – один з найбільш скандальних можновладців останніх часів, який вже із значним багажем корупційних скандалів примудряється періодично потрапляти в епіцентри чергових гучних справ серед високопосадовців.

Пшонка, Захарченко та Клименко в одній особі – скандально відомий заступник Авакова Сергій Чеботар.

 

Офіційно

Народився 9 вересня 1952 року.

Загальний трудовий стаж – 37 років.

Освіта: вища, у 1987 р. закінчив Українську сільськогосподарську академію та отримав кваліфікацію економіст-організатор, а в 2005 році – Академію праці та соціальних відносин за спеціальністю правознавство та здобув кваліфікацію юриста.

З 1987 по 1993 роки Сергій Чеботар працював на різних керівних посадах в органах виконавчої влади. 1991 – 1994 рр. – депутат Київської міськради та депутат Московської райради у м. Києві.

У 1993 році був відряджений до Посольства України в Республіці Польща, де працював на посадах радника з економічних питань, керівника торговельно-економічної місії у Посольстві України в Республіці Польща, тимчасово повіреного у справах України в Республіці Польща.

З 2001 року працював на керівних посадах в Адміністрації Президента України.

З 2007 року по березень 2010 р. – в Секретаріаті Кабінету Міністрів України (з 2008 року – на посаді заступника Міністра Кабінету Міністрів України – начальника управління з питань діяльності органів юстиції та правоохоронних органів).

З 2013 до 2014 р. – Верховна Рада України, помічник-консультант Народного депутата.

З березня 2014 Сергій Чеботар був призначений заступником Міністра-керівником апарату Міністерства внутрішніх справ України.

 

Початок

Якщо взяти до уваги тезу про те, що чиновник-корупціонер заробляє гроші на створенні проблем для реального сектора економіки і простих громадян, то заступник міністра Кабінету Міністрів України – в минулому начальник управління з питань діяльності органів юстиції та правоохоронних органів Секретаріату КМУ Сергій Чеботар вирішив створити проблеми сотням тисяч людей, а заодно і заробити собі грошенят.

В минулому в урядових кулуарах подейкували, що як тільки цей пан вибив собі посаду шостого заступника міністра Кабінету Міністрів, тут же став клопотати про створення для себе "окремої" вотчини, в якій він зміг би встановлювати власні правила.

Незрозуміло тільки, чому пана Сергія Чеботаря, що має сільськогосподарську освіту, вабила не «розбудова» українського села, або, скажімо, вітчизняного тваринництва, а паспортна система країни, що традиційно відноситься до компетенції МВС.

Не так давно стало відомою ініціатива чиновника щодо терміновоого повернення до видачі українцям закордонних паспортів з вклеєною фотографією.

Ідея Чеботаря про повернення Україні до безнадійно застарілих паспортних технологій було не просто "дивною", а вельми небезпечною! Адже такий крок в той час міг автоматично зробити українців просто «невиїзними».

Оскільки весь цивілізований світ перед обличчям терористичних загроз і тотальної боротьби з нелегальною трудовою міграцією в епоху кризи, не визнає цих документів, які легко підробляються.

Але Чеботар наполягав на своєму, вигадавши абсолютно абсурдне обгрунтування, що, нібито, в Україні багато людей, які не можуть користуватися новими документами за «релігійним переконанням».

Також за Президенства Ющенка колеги-клерки Чеботара почали говорити і про те, що Чеботар «заходився» лобіювати створення під егідою МВС нової імміграційної служби, на правах окремого відомства, яке, в разі успіху, він же повинен і очолити!

Виходить, якби  Сергій Іванович таки став начальником,  то міг би направо і наліво «папери правити» і видавати емігрантам та іншим нужденним необхідні документи ?! І ось у світлі саме такого можливого повороту подій, цілком зрозумію стала прихильність Чеботаря до старих  українських закордонних паспортів.

Старі документи легко підробляли, а тому – це ходовий товар на чорному ринку. Відомо, наприклад, що старий український закордонний паспорт з вклеєним фото, продається на чорному ринку Молдови по $ 5 тис. за бланк.

Тобто, якщо пан Чеботар наполягав на терміновому випуску хоча б 90 тис. таких бланків, значить можна говорити про оперування сумами у розмірі $ 450 млн.?

Хто у свій час надоумив чиновника, що Україна потребує такого напливу нелегальних мігрантів з підробленими документами невідомо,  однак цій ідеї не судилося втілитися в життя.

 

Замміністра Авакова: продаж посад в структурі МВС

Прізвище чиновника звучить і у звинуваченнях щодо продажу посад в структурі МВС. Зокрема, тоді ЗМІ писали про те, що "працював" Чоботар абсолютно відкрито.

На продаж були виставлені абсолютно всі посади від начальників облУВС до командирів взводів ДАІ. Ціни зовсім невеликі, але з високою щомісячною оплатою.

Для збільшення числа посад, Чеботар в свій час організував відновлення міжрегіональних відділів ВБЕЗ і корупції в складі УБОЗ. Ці підрозділи були раніше ліквідовані через непотрібність. Однак у них знову почали набирати співробітників.

Мало того, при призначенні Чеботаря заступником міністра МВС, до його персони виникло безліч питань! На цій посаді він змінив іншу одіозну персону – Сергія Лекаря.

Зауважимо, що скандально відомий пан Чеботар вже вдруге примудрився повернутися у владу на гребені революційної хвилі.

У 2005 році йому вдалося стати першим заступником керівника Головного управління з питань судової реформи, діяльності військових формувань і правоохоронних органів секретаріату Президента Віктора Ющенка. Тоді чиновники з Банкової обурилися таким призначенням, і Чеботаря ж незабаром звільнили.

У своєму відкритому листі до ЗМІ чиновники з Банкової, вказували, що цей керівник і його команда під час виборчої кампанії здійснили резонансні правопорушення. Згідно з офіційною біографією, пан Чеботар – кандидат економічних наук, професор, заслужений економіст України. У 90-ті роки – на дипломатичній роботі, в 2000-2002-му був радником Прем'єр-міністра, а потім перейшов працювати в АП. Як вказували в 2005 році в своєму листі до ЗМІ чиновники з Банкової,

«Сергій Іванович за рівнем одіозності програвав тільки голові адміністрації Президента Віктора Медведчука та його першому заступнику – Юрію Загородньому, але, на відміну від них, він уникав публічних скандалів». «Чоботар, маючи низькі моральні якості і мету в задоволенні власних інтересів, здійснює корупційні діяння, а саме: Сергій Іванович швидко зібрав собі команду однодумців і почав працювати. Для нас, працівників АПУ, це були страшні роки, 2002-2004, оскільки інтелектуальний і культурний рівень професора, який не вміє розмовляти без мату, залишав бажати кращого. Основною метою зондеркоманди Чеботаря було стрімке збагачення і окозамилювання вищого керівництва держави », – йшлося в забутому нині відкритому листі чиновників, в якому наводяться численні факти "дерибану", заволодіння майном і нерухомістю, наприклад в Пущі-Водиці.

 

 

 

Корупційний скандал: Не «золотий батон», але все ж..

У кабінеті заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря при обшуці правоохоронці виявили золоті злитки, а також документи, які ніби-то підтверджують його корупційну діяльність.

Про це у свій час на сторінці в соцмережі Facebook написав народний депутат фракції «Блок Петра Порошенка» Сергій Каплін.

«Під час обшуку в кабінеті заступника Авакова Сергія Чеботаря знайшли документи, які підтверджують корупційні схеми в МВС, всіх обласних управліннях, центральному апараті. Також в його кабінеті знайшли золоті злитки і коштовності », – розповів Каплін.

Він і два нардепи від «Свободи» Андрій Іллєнко та Юрій Левченко закликали ГПУ і СБУ вжити відповідних заходів.

«Чому Чеботар, який перевершив за масштабами корупції всіх – Пшонку, Захарченка та Клименка, досі не у в'язниці ?! Ми вимагаємо звіту про те, які слідчі дії відбувалися в кабінеті Чеботаря та перелік усього, що там знайшли », – зазначив нардеп.

 

Снимок

Як відомо, пан Аваков відмовився звільняти свого заступника, а всі звинувачення проти нього, перевів у розряд "чорного піару".

Про корупційні дії Сергія Чеботаря писалося і раніше.

Відзначимо, що в 2010-му році, Чеботар брав участь у захопленні поліграфкомбінату «Україна» (напередодні президентських виборів).

 

Оборонний скандал

Через зволікання скандально відомого Сергія Чеботаря Маріуполь не отримав бастіони зі США, призначені для захисту міста.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав представник програми Hesco-TMM Ігор Стокоз.

Міністерство внутрішніх справ України протягом двох місяців не змогло укласти договір з американським виробником фортифікаційних споруд Hesco Bastion Inc, який надіслав бастіони для оборони Маріуполя на замовлення відомства.

За його словами, протягом цього часу 11 контейнерів з 3,6 км бастіонів перебували в порту, а МВС і Нацгвардія проводили бюрократичні процедури. В результаті, 20 квітня компанія відправила бастіони до Саудівської Аравії у зв'язку з порушенням термінів.

«Два місяці МВС і НГУ нас футболили між собою, вирішували, що і як. Заступник міністра (Арсена Авакова, – ПН) Сергій Чеботар, так-так, той самий Чеботар, спочатку розповідав, що це дорого. Потім, нарешті озброївшись калькулятором, погодився, що ціна навіть підходить. А далі почалося найцікавіше. Нацгвардія заявила, що вона від МВС не отримувала ніяких письмових розпоряджень, хоча Чеботар стверджував, що у них все є, потім вона чекала гроші, потім щось ще чекала … Тим часом ті 11 контейнерів (3.6 км) з бастіонами RAID 7H, які ми два місяці тримали в порту для Нацгвардії, вчора попливли до Саудівської Аравії. Виявилося, саудитам на кордоні з Єменом, вони потрібніші, ніж нам на кордоні з Лугандоном », – написав Стокоз.

Як відомо, заступника міністра внутрішніх справ України Сергія Чеботаря багато хто звинувачує в корупції і неодноразово вимагали від Авакова звільнити його. Зокрема, народний депутат Микола Томенко звернувся до Генеральної прокуратури, щоб та перевірила Чеботаря на причетність до продажу посад. Разом з тим, Аваков заявив, що не збирається звільняти Чеботаря, підозрюваного в корупції.

Також напередодні призначення Авакова міністром внутрішніх справ вдруге керівник фракції "Блоку Петра Порошенка" Юрій Луценко вимагав від нього звільнити Чеботаря з посади заступника міністра.

Крім того, ще один нардеп від БПП Сергій Каплін заявив, що в кабінеті заступника міністра МВС Сергія Чеботаря знайшли «чорну бухгалтерію».

 

Махінації за кордоном

Спецслужби Фінляндії затримали Сергія Чеботаря з фальшивим паспортом. 

За попередньою версією фінських правоохоронців, чиновник прямував в Прибалтику для здійснення банківських операцій, пов'язаних з його офшорними рахунками.

Заступник Міністра внутрішніх справ України Сергій Чеботар був затриманий спецслужбами Фінляндії під час транзитного перельоту з Відня. Про це повідомляють джерела в митниці Фінляндії.

Як передають в митниці, у Фінляндії у Сергія Чеботаря була пересадка на рейс з Австрії до однієї з країн Прибалтики. Переліт замміністра здійснював під чужим ім'ям і з паспортом іншої держави, якого саме, поки що не повідомляється, пише Антикор.

За попередньою версією фінських правоохоронців, Сергій Чеботар прямував в Прибалтику для здійснення банківських операцій, пов'язаних з його офшорними рахунками.

На цьому тижні Сергія Чеботаря викликали зі звітом у Верховну Раду України, але він взяв відпустку.

Як уже повідомлялося, під час проведення обшуку в кабінеті Сергія Чеботаря були знайдені злитки золота.

 

Скандал із прослуховуванням

Начальник департаменту державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України Василь Пісний звільнений з посади. За даними, звільнення скандально відомого начальника ДДСБЕЗ МВС України прямо пов’язане із виявленням у кінці грудня «прослушки» у кабінеті заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря.

Факт звільнення Василя Пісного офіційно підтвердили в МВС України, однак причини звільнення не розголошують. Відомо лише, що наказ про звільнення Пісного підписаний 4 січня.

Прикметно, що звільнення  з посади не означає звільнення з органів внутрішніх справ. За словами  Сергія Шумила, керівника відділу департаменту кадрового забезпечення МВС, Василь Пісний «зарахований у розпорядження МВС України». Іншими словами, його при потребі можуть призначити на якусь іншу посаду у структурі органів МВС.

Діяльність Василя Пісного на посаді начальника ДДСБЕЗ МВС України супроводжувалася численними критичними публікаціями у пресі, однак, за даними, справжньою причиною звільнення Пісного з посади став конфлікт з заступником міністра Сергієм Чеботарем.

У кінці грудня у службовому кабінеті Чеботаря у режимній будівлі МВС виявили вмонтовану в одвірок приховану відеокамеру, яка у цілодобовому режимі могла транслювати аудіо- та відеосигнал. Тоді ж Сергій Чеботар звернувся у Генпрокуратуру із заявою про незаконне прослуховування і заявив, що «зрадники в МВС обов’язково будуть покарані».

За словами джерела у центральному апараті МВС, Чеботар зміг навести міністру Авакову «переконливі докази» того, що до встановлення прослуховуючої апаратури причетний начальник ДДСБЕЗ Василь Пісний, після чого і було вирішене питання про звільнення Пісного.

 

Із останнього

Скандал, пов'язаний з побиттям журналістів біля будинку, де ніби-то живе замміністра МВС Сергій Чеботар, продовжує набирати обертів. З'явилися фотографії і відео з місця події.

Як відомо, Денис Бігус опублікував фото, на якому зображений будинок в селі Лісники під Києвом, де живе заступник міністра.

Він зазначив: "А це маєток замміністра Чеботаря. Під час зйомок звідси виїхала машина з сімейними номерами замміністра МВС".

Снимок

Він підкреслив: "Відео ранкового нападу. Про ситуацію коротко: Будинок заступника міністра Сергія Чеботаря побудований в заповідній зоні на околиці села Лісники. Зйомка проводилася при підготовці сюжету про декількох високих чинів МВС. Це ранкове відео. На ньому охорона нападає вперше. Потім вони повернулися на своєму білому фольксвагені транспортер 1123, поламали камеру, забрали її, побили оператора, вирвали реєстратор (вже з іншою картою) і зникли. Відео нападника тут є.

Під час зйомок на територію садиби заїжджала біла "Камрі" дружини Чеботаря з номерами 5555. Після нападу вона зникла.

Як повідомляє Радіо Свобода, у селі Лісники Київської області невідомі вчинили напад на знімальну групу програми журналістських розслідувань "Наші гроші" (телеканал ЗІК), повідомляє кореспондент програми Радіо Свобода та Першого громадського "Схеми" з місця подій.

Журналіст Надія Бурдей і оператори Михайло Шелест і Рустам Рашидов готували сюжет про будівництво в лісі будинку, який може належати родині заступника міністра внутрішніх справ Сергію Чеботарю. На території земельної ділянки, де зводиться будинок, журналісти зафіксували машину Toyota з державними номерами АА5555АІ, яка належить дружині Сергія Чеботаря – Варварі.

За повідомленням, до журналістів під'їхав автомобіль марки "Фольксваген" без номерних знаків. З нього вийшли троє чоловіків і силою забрали камеру з відеозаписом. Після чого зникли.

Журналісти впізнали в одному з нападників людину, з якою вони спілкувалися раніше і якого вони бачили на території будинку. Журналісти викликали міліцію. Складено протокол.

Снимок

"Ми знімали сюжет про Чеботаря. За нашою інформацією його дочка отримала земельну ділянку на території заповідного лісу. Ми розмовляли з місцевими жителями, які довго боряться з вирубкою лісу. Ми приїхали дізнатися, хто вирубує ліс. Побачили на території машину, яка зареєстрована на дружину Чеботаря. Коли ми почали знімати ділянку і номери машини, до нас під'їхав автомобіль, з якого вибігли троє чоловіків і силою забрали камеру ", – розповіла журналістка ЗІКу Надія Бурдей. 

 

Джерело: Корупція.Інфо