f4ec5a38b919bb87b71f9800417a8d961438268834

Обухівський районний суд Київської області задовольнив позовні вимоги прокуратури Київщини та повернув у державну власність землі водного фонду біля смт Козин площа яких складає 37 гектарів. Власником значної частини цих земель, вартість яких 119 млн грн, є батько депутата Нестора Шуфрича. 

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Київської області, передає Корупція.Інфо.

Апеляційний суд Київської області та Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ залишили без змін рішення щодо повернення державі землі водного фонду біля смт Козин площею 37 га.

«З’ясовано, що вказані землі були виділені Обухівською райдержадміністрацією фізичним особам для ведення особистого селянського господарства. Згодом цільове призначення земельних ділянок змінено на ведення індивідуального садівництва. Проте з’ясувалося, що зазначені ділянки незаконно передані у приватну власність, оскільки частина з них знаходиться у 100-метровій прибережній захисній смузі Канівського водосховища. Відповідно до вимог Земельного та Водного кодексів України, передача таких земель у приватну власність заборонена», – зазначили у відомстві.

Окрім того прокурори запевняють, що громадяни, на яких були офіційно оформлені ділянки, навіть не підозрювали про наявність у їх власності вказаних земель. Фактично більша територія земель перебувала у власності батька народного депутата України. Вартість вказаної земельної ділянки становить 119 млн гривень.

Зауважимо, у прокуратурі Київської області не говорять про якого саме депутата йде мова. Проте інформоване джерело повідомило, що мова йде про батька народного депутата України від фракції «Опозиційний блок» Нестора Шуфрича – Івана. За інформацією джерела, у його власності знаходиться близько половини вказаної ділянки землі.

«Наразі рішення Обухівського районного суду Київської області щодо скасування рішень про державну реєстрацію речових прав на вказані земельні ділянки у Державному реєстрі речових прав набрало законної сили. Крім цього, відділом державної виконавчої служби Обухівського районного управління юстиції здійснюється виконавче провадження про витребування цих земельних ділянок із незаконного володіння», – говорить прес-служба прокуратури Київщини.

Нагадаємо, прокуратура повернула в державну власність землі площею 0,5 гектарів екс-президента Віктора Януковича на території резиденції «Синьогора».