Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства має намір удвоє підвищити конкуренцію в п’яти галузях: енергетиці, агропромисловому комплексі, тютюновій, спиртовій галузях і на ринку мінеральних добрив. Там також почали шукати шляхи вирішення проблеми зі згортанням виробництва тютюнового бізнесу.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив глава відомства Тимофій Милованов.

За словами міністра, останнє дослідження конкуренції в Україні, датоване 2016 роком. Згідно з ним на ринки зі сприятливою для конкуренції структурою припадало 43,4% загального обсягу продажу товарів (товарів, робіт та послуг) і майже так само – 43% – на ринки із несприятливою для конкуренції структурою.Як вжиті заходи для підвищення конкуренції у спиртовій галузі Милованов навів зміну керівництва ДП “Укрспирт”, а також поданий президентом законопроект про демонополізацію галузі.

“У тютюновій галузі створено робочу групу з бізнесом та урядом із вирішення проблем галузі. Вчора президент Зеленський провів зустріч із бізнесом. Домовились, що табачні компанії відновлюють виробництво, а уряд і галузь готують меморандум, який вирішує питання детінізації, боротьби з контрафактом, а також демонополізації та створення рівних правил гри”, – зазначив Тимофій Милованов.

За його словами, в агропромисловому комплексі відбуваються найбільші зміни.

“Триває та поліпшується система фінансової підтримки агросектора з фокусом на маленькі фермерські господарства. Буде детінізовано ринок землі. За допомогою сателітів почнемо контролювати використання держземлі, боротися із самозахопленням і несплатою податків”, – написав міністр.