Виконуючий обов’язки міністра енергетики Юрій Вітренко вважає, що отримання субсидій згубно впливає на людську психіку, так як це змушує людей відчувати себе бідними.

Про це він заявив в ході заходу в “Українському кризовому медіа-центрі”.

“Ненормальна ситуація, коли більшість людей в країні, або значна частина – отримують субсидії”, – заявив Вітренко в ході заходу в Українському кризовому медіа-центрі.

До того ж, субсидії змушують людину відчувати себе бідною – чого люди ніяк не бажають.

“Психологічно це теж погано для людей, це фактично сигнал їм, що дивитеся – ви бідні. А люди не хочуть відчувати себе бідними, вони хочуть відчувати себе краще. Розумієте, це пригнічує їхню гідність. А у нас Революція Гідності була в 14-му році, розумієте?” – заявив чиновник.

Відзначимо, раніше ми писали про те, що Міністерство енергетики в результаті моніторингу роздрібного ринку газу, проведеного відповідно до доручення прем’єр-міністра, узагальнило проблеми на ньому й запропонувало варіант їх вирішення, про це написав на своїй сторінці у Фейсбук виконувач обов’язків міністра, Юрій Вітренко.

“Міненерго запропонувало варіант розв’язання цієї проблеми. Наразі він опрацьовується з іншими міністерствами. Починаючи з понеділка я буду більш детально інформувати про прогрес із вирішенням цієї проблеми”, – написав Юрій Вітренко.

При цьому він не розкрив хоч якихось деталей запропонованого міністерством варіанта розв’язання проблем.

Водночас він зазначив, що споживачі на сьогодні не захищені від маніпуляцій і стрімкого зростання цін на ринку, оскільки субсидії не є ефективним механізмом держдопомоги.

“Субсидії не вирішують проблему вразливості споживачів до зловживань на ринку газу, коли вони сплачують ціну, вищу за справедливий ринковий рівень. Так само субсидії не вирішують проблему вразливості споживачів до значного та стрімкого зростання ринкової ціни”, – висловив думку глава енергетичного відомства.

За даними міністерства соціальної політики України, за станом на січень субсидію отримують 3,1 мільйона домогосподарств. Також приблизно 1,8 мільйона сімей користуються пільгами при оплаті житлово-комунальних послуг.