Надання автокефалії Українській православній церкві призвело до напруженої ситуації навколо об'єктів Сербської православної церкви (СПЦ) в Косово.

Відповідну заяву зробила прес-служба Міністерства закордонних справ Росії, зазначивши продовження "практики узурпації косоварами власності СПЦ".

Зокрема, в МЗС уточнили, що церква Іоанна Предтечі і каплиця Св. Параскеви П'ятниці в м. Печ вже не значаться в місцевих кадастрових документах як власність СПЦ.

"Розглядаємо такий стан як наслідок, серед іншого, і неканонічних кроків Константинопольського патріархату стосовно до православ'я в Україні. Очевидне посилення політизованих підходів щодо канонічних православних структур, порушення їх законних прав", – йдеться в повідомленні.

У зв'язку з цим російське відомство закликало миротворчу місію ООН в Косово натиснути на Приштину для "захисту законних інтересів Сербської православної церкви на території краю".

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Варто нагадати, що 11 жовтня Вселенський патріархат ухвалив рішення про надання Томосу Українській церкві.

Патріарх Філарет пояснив, хто очолить єдину УПЦ, а також що буде з храмами Московського патріархату.

У відповідь Російська православна церква ухвалила рішення про повне припинення євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом.

Зазначимо  що процес об'єднання українських православних церков підтримують приблизно 10 єпископів Московського патріархату.