В четвер, 27 квітня, на норвезькому архіпелазі Шпіцберген під лід провалилися дев'ять росіян. Про це передає ТАСС, – повідомляє Корупція Інфо

Популярне: ШОК!!! Нардеп Аронець розповів страшну таємницю Парубія, на таке мало хто наважився б…

 

Генеральний консул Росії на Шпіцбергені В'ячеслав Миколаїв повідомив, що кілька десятків російських туристів на снігоходах слідували в Лонгйір з законсервованого шахтарського селища Піраміда, в останні роки стало однією з головних туристичних визначних пам'яток Шпіцбергена. Члени першої групи, яка перетинала замерзлий протоку Темпель-фіорд, провалилися під лід.

В ході рятувальної операції всі дев'ять росіян були знайдені. За словами Миколаєва, вертоліт доставив чотирьох потерпілих у лікарню Лонгйира – норвезького адміністративного центру і найбільшого населеного пункту на архіпелазі. Двоє росіян перебувають на борту корабля норвезької берегової охорони "Свальбар", їх стан задовільний. Ще троє отримують допомогу неподалік від місця події, їх стан не викликає серйозних побоювань.
У лікарні селища Лонгйір повідомили, що двоє росіян знаходяться в критичному стані.

"Стан одного пацієнта критичне і нестабільне, іншого критичне і стабільне. В обох сильне переохолодження", – заявив черговий хірург Ерік Краг Енссен. 

Арктичний архіпелаг Шпіцберген, який норвежці називають Свальбардом, розташований між 76-й і 80-й паралелями. Він був переданий королівству після Першої світової війни. Хоча Шпицбергенский трактат і закріпив суверенітет Норвегії над архіпелагом, всі учасники договору, а це понад 40 держав, мають рівні права на експлуатацію його ресурсів. Тим не менш, економічна присутність на Шпіцбергені на сьогоднішній день активно підтримують лише Норвегія і Росія. Населені пункти розташовані на найбільшому з островів архіпелагу – Західному Шпіцбергені. Це норвезький Лонгйір і російський шахтарське селище Баренцбург. Постійно на архіпелазі проживають 2600 чоловік.

Також про інцидент написав керівник експедиції Эльнар Мансуров в своєму Instagram-акаунті.

 

"У нас тут пригода з рятувальною операцією і снігоходами, що пішли у воду. Не вірте ЗМІ, що пишуть про те, що люди пішли під лід, всі живі і слава богу. Втопився мій багаж з паспортом, і все інше – але це неважливо. Подробиці пізніше. Нікому не хвилюватися", – написав він.