Угорщина у найближчі кілька років не зможе знайти заміну нафти та газу з Росії.

Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто в інтерв’ю CNN.

“Питання у тому, чи можемо ми замінити російські газ і нафту для роботи в країні. Наразі наша відповідь – ні. Не тому, що ми не хочемо, а тому, що це фізично неможливо”, – сказав Сійярто.

За його словами, саме тому Угорщина попросила виключити країну з нафтового ембарго ЄС.

“На нас приходиться дуже маленька частина російських поставок до Європи. Енергетичні поставки – це фізичне питання, не філософське. Чому ми просили виключення з нафтового ембарго? Бо якщо його не буде, країна фізично не зможе отримувати достатньої кількості нафти”, – сказав міністр.

Як відомо, Угорщина добилася того, що ембарго не торкнеться постачання російської нафти трубопроводом “Дружба”.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан пом’якшив свою позицію щодо санкційної політики Європейського Союзу, заявивши, що не буде блокувати подальші санкції, якщо вони тільки не стосуватимуться “життєво важливих питань енергетичної політики”.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Bloomberg.

Орбан наголосив, що блокуватиме будь-які санкції щодо російського газу, але вважає неправильним “іти проти течії” в неенергетичних питаннях – адже це недоцільно в ЄС, який заснований на “співпраці, лояльності та взаємній довірі”.

При цьому Угорщина продовжує активно розвивати спільний енергетичний проєкт із Росією – добудову атомної електростанціх Пакш. Як заявив глава угорського МЗС Петер Сійярто, роботи можуть початися вже у вересні.

Також, Орбан заявив, що країна прискорить свою програму розвитку оборони.

“Ми повинні радикально підвищити нашу обороноздатність”, – сказав Орбан.

Він знову наголосив, що Угорщина зацікавлена в якнайшвидшому припиненні війни в Україні.

За словами Віктора Орбана, поки що здається, що до фронту ще далеко, але якщо військова ситуація стрімко змінюватиметься, він буде наближатися до Угорщини все швидше.

Він зазначив, що повернувся додому з саміту НАТО з розумінням того, що необхідно зміцнювати розвиток збройних сил. Має бути виконана дуже швидка робота з нарощування потенціалу. За словами прем’єр-міністра, необхідно знайти спосіб максимально зміцнити систему оборони Угорщини.

“Якщо ми хочемо миру, ми повинні посилити нашу військову міць зараз” – заявив Орбан.

Раніше Віктор Орбан заявив, що Україна має право захищатись від російського вторгнення.

“Якщо уряд вирішив боротися, це рішення не можна ставити під сумнів, навіть якщо букмекери не дають великих шансів на перемогу”, – сказав Орбан.

Питання, за словами Орбана, полягає у тому, як відреагує Європа та які пропозиції вона внесе для вирішення конфлікту.

“Проблема у тому, що майже ніхто в Європі не говорить у Європі голосом миру. Ми маємо говорити голосом миру”, – сказав він.

Орбан також заявив, що Євросоюз повинен  змінювати свою стратегію, тому що якщо слідом за нафтою введуть обмеження на газ, це матиме серйозні наслідки.

Він пояснив, що війна в Україні лише частково веде до зростання цін, а подальше зростання цін спричинене запровадженими санкціями.

“Ми повинні фінансувати мир, а не війну”, — сказав Орбан, додавши, що є ділові кола, зацікавлені у війні, і згадав мільярдера Джорджа Сороса, якого він назвав “призвідником війни”.