Єврокомісія блокує видачу 1,5 млрд  євро  кредиту  для України. Bloomberg пише, що “обережність переважає над невідкладними потребами країни”.

Запропонований кредит був заблокований бюджетним підрозділом Єврокомісії через побоювання щодо його фінансової надійності. Зазвичай  такі позики виділяються Європейським інвестиційним банком   для операцій за межами ЄС в розмірі не більше 9% від загального обсягу фінансування. Цього разу комісія хоче виділити 70% від загальної суми – як це було з попередньою пропозицією в мільярд євро.

Представник комісії заявив, що ЄС має переконатись, що він зможе покрити збитки у разі дефолту України. Комісія шукає альтернативні рішення, щоб поділити частину додаткових ризиків, пов’язаних із цими кредитами.

Зазначається, що ЄС уже був змушений тимчасово знизити обсяг екстреного фінансування, яке він спрямовує Києву: пропозиція минулого тижня у розмірі мільярда євро була припинена, адже Німеччина заблокувала більший пакет у розмірі майже 9 млрд євро.

Уряд канцлера Олафа Шольца незгодний з тим, як пропонується розрахувати та структурувати гарантії, під які кошти будуть передані України. Раніше на питання про затримку погодження “макрофіну”, міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер сказав, що країна вже погодила 1 млрд євро гранту для України, що слід взяти до уваги.

Європейський Союз запропонував виділити Україні 1 мільярд євро у вигляді швидкої фінансової допомоги, адже блоку наразі не вдається домовитися про більший пакет у 9 млрд євро.

Повертаючись до питання надання допомоги, то перший транш макрофінансової допомоги Європейського Союзу в розмірі мільярда євро Україна отримає наприкінці липня. Про це агенції “Інтерфакс-Україна” у понеділок заявив виконавчий віцепрезидент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс.

У липні… до кінця місяця, – зазначив Домбровскіс у кулуарах міжнародної конференції високого рівня з відновлення України у швейцарському Лугано.

Він не зміг оцінити, коли і в яких обсягах надходитимуть наступні транші, зазначивши, що нині триває робота над цим питанням.

Також зазначимо, прем’єр-міністр Румунії Ніколае Чуке заявив, що після введення в експлуатацію інтерконнектора Греція-Болгарія в четвер його країна має змогу постачати природний газ Молдові та Україні. Про це повідомляє Digi24.

По суті, цей інтерконнектор сполучить мережу, що проходить через Анатолію та Адріатику, а також підключиться до трубопроводу BRUA, забезпечуючи тим самим постачання газу до Болгарії та Румунії, – зазначив Чуке на пресконференції з грецьким прем’єром Кіріакосом Міцотакісом.

“І, звичайно, ми можемо забезпечити постачання газу нашим східним партнерам — Україні та Республіці Молдові та іншим країнам за схемою розподілу цієї газової мережі”, – додав прем’єр Румунії.

Тоді як Україна ще з 2014 року отримує газ із неросійських джерел, Молдова є повністю залежною від постачання блакитного палива “Газпромом”.

А після надання Молдові статусу кандидата на членство в ЄС заступник голови Радбезу РФ Дмітрій Медведєв пригрозив Молдові, що заходи Кремля у відповідь на приєднання Кишинева до антиросійських санкцій не змусять себе чекати. Ішлося і про відключення газу.

Намагаючись догодити своїм новим господарям, не будучи в ЄС, готові приєднатися до європейських санкцій проти нашої країни. Ну що ж. Нехай спробують. Тоді вони можуть бути впевнені на 100% у тому, що не отримають від нас не лише “дорогих” енергетичних та інших ресурсів, а й взагалі ніяких. Нехай насолодяться санкціями, ще не потрапивши до ЄС, – заявив Дмітрій Медвєдєв.

Тим самим Молдову і Україну хочу убезпечити своєю допомогою від подібних погроз.