Третій президент України Віктор Ющенко заявив, що не уявляє найближчими роками ситуацію, коли б державу могла очолити людина без досвіду державної служби.

Про це він сказав у інтерв'ю "Українській правді", коментуючи політичні перспективи артиста Володимира Зеленського і співака Святослава Вакарчука.

На питання, чи можуть Зеленський і Вакарчук піти у президенти, Ющенко відповів: "Я переконаний, що вони розумні люди".

"Вони успішні, талановиті та молоді. І це вже занадто багато для однієї людини", – уточнив він.

Ющенко наголосив, що безвідносно до імен не варто жартувати з темою посади президента.

"Якщо ви себе поважаєте, якщо ви розумієте, що це – не просто колосальна відповідальність, це колосальна практика, колосальна професія, це людина, яка має володіти дуже багатьма обставинами, володіти великою часткою жертовності", – додав він.

"Я не уявляю в Україні президента, який жодного дня не був на державній службі, чи не керував кількома десятками тисяч осіб. Хоча б років 10-15", – заявив екс-президент.

У кінці червня Зеленський звернувся до Вакарчука з несподіваною пропозицією. Українці припустили, що йдеться про об'єднання перед президентськими виборами. Пізніше Зеленський в одному з інтерв'ю запевнив, що не буде і ніколи не збирався брати участі у політичних перегонах.

Нагадаємо, раніше Ющенко не підтримав Тимошенко в 2010-му, коли та була суперником Януковича на президентських виборах, він відповів: «А за що підтримувати Тимошенко? Тимошенко і Янукович — це дві проблеми одного сорту. Це два чоботи з однієї пари» .

«Це була моя позиція тоді і зараз. Я вчинив так, як міг вчинити громадянин України. Я не вважав, що Янукович — це план для України. Як і Тимошенко — не план для України. У чому моя вина? Я, як людина, виборець мав право і залишаюся в такій позиції», — додав Ющенко.

 

Популярне: "Чим більше комбайнів, тим вищою буде зарплата та пенсія": Ляшко зробив нову гучну заявуЗазначимо, що увійти до другого туру президентських виборів-2019 найбільші шанси мають лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко та очільник "Громадянської позиції" Анатолій Гриценко.

Про це свідчать результати опитування, проведеного у липні Центром "Соціальний моніторинг" та Українським інститутом соціальних досліджень ім. Яременка.

Згідно із соціологічними дослідженнями, Юлію Тимошенко підтримує 12,5%, Анатолія Гриценка – 9,1% від усіх виборців.

Третє місце, за даними Центру "Соціальний моніторинг" та Українського інституту соціальних досліджень, посідає лідер "Опозиційного блоку" Юрій Бойко (7,6%), четверте – лідер Радикальної партії – Олег Ляшко (6,3%).

Далі у рейтингу – Петро Порошенко (5,1%), Вадим Рабинович (4,9%), мер Львова Андрій Садовий – (2,9%), лідер "Свободи" Олег Тягнибок – (2,5%). Останнім у рейтингу умовних кандидатів, що їх було запропоновано респондентам, був мер Києва Віталій Кличко – (0,5%).

Близько 10% опитаних відповіли, що голосували б за іншого кандидата. Серед них вони називали, зокрема, Володимира Зеленського і Святослава Вакарчука, але, як твердять соціологи, частка голосів за цих умовних кандидатів була незначною.

Результати досліджень свідчать, що, як і раніше, партії в Україні лишаються партіями "лідерського типу". Саме через це рейтинги політичних сил відрізняються від рейтингів лідерів партій як потенційних кандидатів у президенти.

На першому місці, згідно із опитуваннями, "Батьківщина" Юлії Тимошенко, але на друге місце респонденти поставили не "Громадянську позицію" Анатолія Гриценка, а "Опозиційний блок". "Громадянська позиція" – на третьому місці.


Загалом пройти до Верховної Ради шанси мають дев'ять політичних сил. Окрім трьох партій-лідерів, також Радикальна партія Олега Ляшка, БПП "Солідарність", "За життя" Вадима Рабіновича, "Самопоміч", Аграрна партія та ВО "Свобода".


Як наголосила Ольга Балакірєва, рейтинги як потенційних кандидатів у президенти, так і партій, які за вісім місяців до виборів респонденти ставлять на 1-5 місця, можуть змінюватися, оскільки частка тих, хто не визначився, лишається високою.

 

Але як твердять соціологи, на сьогодні 71% виборців готові брати участь у виборах і це є доволі високим показником.