Російським окупаційним військам в Херсонської області загрожує оточення, тому у них є лише два варіанти дій – це відступ до Херсона, а потім або “жест доброї волі”, або “форсування Дніпра вплав”. Таку думку озвучив військовий експерт Олександр Коваленко.

ЗСУ ще з кінця весни почали розширювати плацдарм на лівому березі Інгульця, в районі Давидова Броду. Зараз у нас є всі можливості значно збільшити цей плацдарм.

“ЗСУ сьогодні створюють умови, результатом яких може стати дуже цікаве становище деяких підрозділів РФ на Правобережжі Херсонщини. Я натякаю на оточення”, – сказав експерт у коментарі виданню Obozrevatel.

“Ми вже спостерігаємо, як зруйнована система управління і постачання російських військ на правому березі Дніпра не дозволяє їм займати оборонні позиції, відповідати на наступальні дії ЗСУ. Єдине, що, на мій погляд, залишається у росіян, – це відступ в Херсон, а потім або “жест доброї волі”, або форсування Дніпра вплав”, – вважає Коваленко.

За його словами, ситуація, яка склалася в Херсонській області, пов’язана з проблемами росіян на інших ділянках фронту – зокрема, з блокуванням великих формувань окупантів в Донецькій області.

Операція зі звільнення Херсонщини має високі шанси на успіх.

“У напрямку Херсона, де наш контрнаступ не дуже залежить від річок, відбуваються дуже цікаві події. Я не виключаю, що найближчим часом по межі міста він (Херсон – ред.) буде блокований ЗСУ. Будь-який відступ збройних сил Росії буде неможливим, особливо, якщо буде збільшена повноводність Інгульця. На сьогоднішній день, я так розумію, російське командування перелякане чи шоковане саме контрнаступальними діями ЗСУ, щоб робить ганебні помилки”, – сказав Коваленко.

Російські окупанти вже розуміють абсурдність наказів свого керівництва.

Зараз в Росії масово скасовують заплановані відправки особового складу на війну через відмову військових брати участь у бойових діях в Україні. Про це повідомило Головне управління розвідки Міноборони.

“Військовослужбовців 5-ої окремої танкової бригади 36 армії (Улан-Уде), які пишуть рапорти на звільнення через відмову продовжувати участь в бойових діях в Україні, звільняють зі служби без урахування будь-яких пільг (вислуга років – рік за три, статус ветерана тощо). Особовому складу бригади, який перебуває в Україні, надають відпустки виключно за сімейними обставинами (смерть близьких родичів)”, – сказано у повідомленні.

Водночас в підрозділах, які беруть участь у війні проти України, спостерігається катастрофічна нестача особового складу. Командування окупаційних військ наказало цілеспрямовано спрощують діагнози пораненим у шпиталях, не проводити раніше заплановані операції та пропонувати їм повернутись на війну до України. Лікарям “рекомендують” надавати дозвіл на планові хірургічні втручання тільки по закінченню “спецоперації” або за дозволом командира пацієнта. Зокрема, за інформацією розвідки, одного разу після розриву барабанної перетинки вуха та контузії, військовослужбовця за 3 дні виписали із шпиталю з діагнозом “отит”. Йому відмовили в операційному втручанні та порекомендували “не застуджувати вухо”.

ГУР також повідомило, що окупанти намагаються посилити своє угруповання під окупованим Херсоном за допомогою “наявних резервів”. Росія планує передислокацію 4 батальйонів “кадирівців”, однак ці підрозділи значно недоукомплектовано. Більшість особового складу – не чеченці, а найманці з найбідніших регіонів РФ.