Як розповів 24 Каналу військовий аналітик Олексій Гетьман, наступальні можливості росіян тепер гірше нікуди, адже на Східному напрямку прибуло українське підкріплення.

Експер переконаний,  що злам на фронті відбувся і в росіян ніяких успіхів уже не буде.

Гетьман згадав інформацію від британської розвідки, що пік навантаження на українські збройні сили припав на середину грудня 2022 року. Зараз щільність обстрілів та кількість атак зменшилися, тобто перелом на фронті уже відбувся. Отже, очікувати просування росіян далі — неможливо.

До того ж британська розвідка повідомила, що на Східному напрямку додалися українські підрозділи, це погіршило можливості атаки росіян. Там переважно воюють ПВК “Вагнера”, хоча під Херсон привезли, за словами аналітика, більш-менш боєздатні військові частини.

Великого стратегічного значення, хто б що не казав, Бахмут для росіян не має, наголосив Гетьман.

Деякі люди кажуть, що це може стати плацдармом. Навряд напівзруйноване місце може стати плацдармом для просування далі,– додав військовий аналітик.

Він наголосив, що з військової точки зору плацдарм означає місце, де може бути зосереджена певна кількість техніки та військовослужбовців, зручне для подальшого просування, з якого можна робити певні дії, це місце є більш-менш захищене від атак ворога. З таким самим успіхом плацдармом може стати поле неподалік Бахмута чи будь-яка інша територія.

“Політичне значення Бахмут має дуже велике. Їм треба хоч якусь перемогу показати своєму населенню, тому взяти Бахмут – це політично дуже важливо для них”, – зауважив військовий експерт.

Гетьман посилається на думку головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, який каже, що звільняти міста важче, ніж їх утримувати. Тому Бахмут радше перетворився для нас не на політичне питання, а на питання принципу. Українські військові доводять, що росіяни не зможуть взяти Бахмута, що б вони не робили.

Мені здається, що росіяни це вже зрозуміли, і зараз вони будуть вигадувати, який “жест доброї волі” будуть робити далі, чому вони припинять ці бойові дії біля Бахмута,– повідомив військовий експерт.

За неперевіреною інформацією з джерел Гетьмана, окупанти уже фактично більше зосередилися на атаці Соледару, ніж Бахмуту.

А тим часом російське міністерство оборони знову змінило риторику та формат своїх щоденних зведень про ситуацію на фронті, ймовірно, щоб наповнити інформаційний простір повідомленнями про незначні успіхи та відвернути увагу від значних військових невдач

Про це пишуть експерти американського Інституту вивчення війни (ISW).

Військове відомство РФ запровадило зміни 3 січня, збільшивши вдвічі обсяг своїх попередніх звітів та зосередившись на заявлених ударах по українських військових об’єктах, які часто не мають оперативного значення, а не на своїх переважно невдалих наземних атаках.

Зведення зосереджено на невеликих населених пунктах, а інформація про завдані удари в них згрупована за типом цілей, а не за місцем розташування, що ускладнює географічну орієнтацію та верифікацію даних.

Російське міноборони також присвятило кілька постів у своєму телеграм-каналі розповіді про нового ракетоносця “Адмірал Горшков”, який навряд матиме відношення до підтримки російських операцій в Україні.

Відомство раніше намагалося наслідувати зведення українського Генштабу у відповідь на критику з приводу відсутності прозорості в офіційному висвітленні війни після військових невдач Росії минулої осені, зазначає ISW.