Якщо Росія хоче виглядати непричетною до ядерного шантажу, її війська мають покинути Запорізьку атомну електростанцію.

Про це в ефірі Еспресо сказав представник пресслужби Головного управління розвідки Андрій Юсов.

“Запорізька АЕС – найбільша в Європі. Це ядерний об’єкт, який зараз перебуває в руках ядерних терористів. Мова йде про РФ та ПВК “Вагнер”, яка не є приватною  військовою компанією. Це терористична організація, яка виконує прямі вказівки держави-спонсора тероризму. Весь персонал станції і сама станція в руках цих людей. Весь світ бачив, коли російська військова техніка заїжджають на територію станції та блоків. Є інформація про мінування станції і причетність до цього ПВК “Вагнер”, – сказав він.

Юсов заявив, що ситуація є справді загрозливою щодо ядерної безпеки.

“МАГАТЕ заявило, що не має доступу та втратила контроль над нею. В цих умовах у Росії для імітації неприналежності до ядерних погроз і тероризму шлях один – це “жест доброї волі”, як свого часу на острові Зміїний. Відійти, відновити міжнародний контроль експертів та України. Для України шлях також зрозумілий – деокупація всієї території країни”, – підсумував представник ГУР.

Світ має відповісти на дії російських окупантів на Запорізькій атомній електростанції в Енергодарі посиленням тиску на РФ, вважає український блогер Кирило Сазонов.

Про це він написав у Facebook 10 серпня.

Сазонов зазначив, що пабліки Енергодара пишуть про появу найманців приватної військової компанії “Вагнер” на ЗАЕС. Представник пресслужби Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов у коментарі “Обозревателю” говорив 9 серпня, що вагнерівці причетні до замінування електростанції.

“Поява вагнерівців на ЗАЕС та заяви про мінування атомки говорять про головне – Москва підвищує ставки й переходить до ядерного шантажу. Тепер Росія – країна-терорист №1 у світі. “Аль-Каїда”, “Талібан” та ІДІЛ – це дворові хлопці порівняно з нею. Сьогодні у неї в заручниках – не лише Україна, а й уся Європа. Бо [президент РФ Володимир] Путін – не просто мавпа з гранатою. Ця мавпа взяла до рук ядерну дубинку”, – зазначив Сазонов.

Він назвав вагнерівців “елітними орками”. ПВК, за словами експерта, виконує “такі завдання, які в усьому світі вважаються тероризмом”.

“Вагнер” повністю фінансується російським урядом із держбюджету і, по суті, працює виключно на керівництво РФ, виконуючи будь-які завдання путінського режиму. Очільник “Вагнера” Дмитро Уткін – кавалер орденів мужності й людина близького до Путіна [російського бізнесмена Євгена] Пригожина. Відкрито називає компанію мілітарним організованим злочинним угрупованням. Почавши свій шлях у 2014 році під час російської агресії на сході України, “Вагнер” показала себе як ефективний засіб реалізації гібридної експансії Кремля. Присутність компанії швидко поширилася на Близький Схід, Африку і навіть Південну Америку, Кремль заохочував своїх бойовиків до повної свободи дій. Декілька років тому ЗМІ неодноразово публікували кадри, де вагнерівці забивають людей кувалдами, ріжуть голови і спалюють живцем, однак тоді ці факти не переконали світ визнати “Вагнер” терористичною організацією, а Росію – країною – спонсором тероризму”, – продовжив він.

Сазонов закликав не допустити вибуху на ЗАЕС.

“Світ має відповісти посиленням тиску на РФ. Московська загроза має бути нейтралізована, і лише після денуклеаризації, демілітаризації та денацифікації путінського режиму доцільно буде вести розмови про зняття санкцій або налагодження діалогу. Першочергове завдання – не допустити вибуху замінованої ЗАЕС. Інакше нам усім уже не буде за що боротися”, – резюмував він.