Командир штурмової бригади “Сталевий кордон” (одна з 8-ми бригад “Гвардії наступу”) Валерій Падитель заявив, що російські війська відступають біля Бахмута і це наближає історичний момент для України.

Про це він сказав у короткому відео, поширеному сьогодні у Telegram.

“Під Бахмутом у окупантів “атріцатєльноє наступлєніє”… Сюрпризів для ворога все більше стає, а історичний момент для нас наближається”, – зазначив Падитель.

На Бахмутському напрямку тривають кровопролитні бої, проте сили противника там значно ослабли — як у живій силі, так і в боєприпасах. Про цесказав засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант у відставці, заступник начальника Генштабу ЗСУ (2006-2010 рр.) Ігор Романенко.

“Ситуація, як і раніше, напружена, тривають кровопролитні бої. Однак сили противника значною мірою ослабли. У живій силі у них втрати. І це позначається на веденні бойових дій. Ослабли також і в забезпеченні, зокрема боєприпасами, про що неодноразово говорив глава ПВК “Вагнер” Пригожин”, — зазначив Романенко.

У зв’язку з цим, за його словами, фланги з боку противника, північний і південний, були передані регулярним частинам армії РФ.

“Росіяни заводили туди нібито регулярні частини, елітні, зокрема повітряні і не тільки. Зокрема ми знаємо про 72-гу бригаду ЗС РФ. А безпосередньо в місті продовжує вести бойові дії приватна компанія “Вагнер”, — зазначив експерт.

Найбільш активні дії з боку окупантів, каже Романенко, ведуться на північному сході міста. Водночас українські війська отримали додаткові можливості щодо боєприпасів, артилерії. Зокрема системи “Хаймарс” за останні кілька діб дуже точно накривають об’єкти противника.

“Бої йдуть на західній околиці, навколо дитячої лікарні, а також навколо доріг на півночі, це напрямок Часів Яр, Хромове. А на півдні — це там, де 72-гу бригаду розбили українські захисники”, — доповнив гість ефіру.

Тож усі ці обставини, вважає Романенко, свідчать про те, що наступальний імпульс російських окупантів значною мірою послабився.

“Пригожин усвідомлює невтішні перспективи на найближчий час, як безпосередньо для своїх військ, так і для всіх, хто виконує завдання у спробі захопити Бахмут. Тому тривають його виступи, заяви. Тобто він намагається таким чином застрахуватися на перспективу, хоча навряд чи це йому суттєво може допомогти”, — резюмував Романенко.

Він нагадав, що Сили оборони України на всій лінії, як і раніше, виконують завдання стратегічної оборонної операції: зупинити просування противника, навіть тактичне, знищити якнайбільше живої сили, озброєння, техніки противника та змусити його перейти до оборони.

“І цей час, який ми виграємо, використовується для завершення формування стратегічного наступального резерву”, — доповнив експерт.

За минулий рік повномасштабної війни структура і темпи російських бойових втрат радикально змінилися. Сьогодні ворог втрачає менше техніки, але більше солдатів, ніж на початку вторгнення. На це звернув увагу військовий експерт Олександр Коваленко.

Він зазначив, що у березні 2022 року російська армія втратила вбитими близько 4 тисяч солдатів і втратила майже 900 бойових бронемашин (ББМ) різних типів. А в січні 2023 російські втрати склали близько 21,7 тисяч солдатів і близько 300 одиниць ББМ.

Наростаючий дефіцит бойової техніки в російській армії, на думку Коваленка, є одним з основних факторів, що вплинули на таку радикальну зміну у співвідношенні бойових втрат людей і техніки.

Другим найважливішим фактором, який впливає на структуру російських втрат, експерт вважає якість військової підготовки самих солдатів. В даному випадку сильно вплинула мобілізація, яка наповнила російську армію сотнями тисяч погано підготовлених резервістів.

Коваленко зазначає, що в таких умовах Росія зможе зменшити свої втрати, тільки знизивши інтенсивність бойових дій. В іншому випадку, кожна нова хвиля мобілізації буде призводити лише до зростання бойових втрат з російського боку.

“Той самий випадок, коли кількість м’яса нічого не вирішує. Адже навіть в період Другої світової війни для РСЧА було вирішальним не кількість штурмів і вкинутого о/с, а його підтримка технікою і артилерією. Тому, помилкове перебільшення значення людського ресурсу згубно для сприйняття загальної картини”, – вважає експерт.