У програмі “Поверніть мені красу” мешканці села Іванівка Горохівського району Марії Онопріяк ліквідували величезний живіт-“фартух”, допомогли подолати психологічні комплекси і навіть розробили власний фермерський бренд, передає Корупція.Інфо

Програма вийшла в ефір увечері вівторка, 20 березня.

Жінка живе у селі, важко працює, адже у господарстві – і корови, і свині. “Мені треба понапоювати худобу, дати свиням – мушу 12 відер коровам, і ще 5 відер свиням занести. Кожне – по 15 літрів” – розповідає жінка.

“Мама робить сама, бо тато в Польщі на заробітках, старші сини з татом, а менші вчаться в університеті, в коледжі”. – каже її невістка Романа.

Жінка возить важезні сумки на базар, торгує молоком, сиром, сметаною – заробляє копійку. Каже: “Ми живем з хазяйства. Роблю свою продукцію, везу на базар. Сумки 20-30 кілограм. Треба шось заробити… Настуні на квартиру треба заплатити. Треба дати, щоб вона зробила якийсь манікюр”.

У жінки проблема: величезний живіт-фартух, що залишився після 4-х вагітностей. 

Живіт висить, має кілька великих складок, у яких шкіра пріє, тоншає, покривається ранами, які час від часу кровлять. Жінка не може довго стояти на ногах.

“Жінкою я себе не рахую. Рахую бабцьою. Жирна, тельбата… В селі говорять: “ходить, як торба”. Можуть сказати, шо я свиноматка” – каже 45-річна Марія.

З чоловіком – теж проблеми. “Став задивлятися на молодших і на хоріщих. Було недавно таке, що він сказав: в жінки грудь повинна помішатися в руку, а в тебе як коров’яче вим’я” – каже Марія.

Чоловік Юрій коментує: “Неприємний запах від неї… Як ото м’ясо полежить на сонці, то так смердить”.

За жінку взялися спеціалісти – так звана “команда порятунку”: пластичний хірург Ростислав Валіхновський, дизайнер Андре Тан, психолог Олена Любченко, а також експерт зі здорового способу життя Анна Буткевич. 

Ростислав Валіхновський оглянув жінку, пояснив: на животі – дуже велика шкірна складка, велика розтяжка, опрілості. Потрібне хірургічне втручання, але перед тим жінці необхідно схуднути – шляхом фізичних вправ і правильного режиму харчування.

У цьому їй допомогла Анна Буткевич, яку у проекті назвали “експертом з краси і здорового способу життя”. Вона, запевнили у програмі, розробила свою універсальну систему здорового способу життя. 

У програмі влаштували показовий “шок” експерта: ніби-то Анна Буткевич заходить у квартиру, де живе Марія, а та саме їсть картоплю і шкварки. 

“Можна вас шось запитатися? А ви ніколи такого не пробували? Шо – не смачно?” – перепитала експерта волинянка…

Втім, її все ж змусили їсти каші, овочі, фрукти, а також займатися спортом. За тиждень жінка схудла на 4 кілограми і стала важити 101.

Схуднення знизило ризик від хірургічного втручання – пояснює лікар Валіхновський. Каже, що далі: усунення “фартуха” на животі проходитиме у кілька етапів. Спочатку зроблять ліпосакцію – відкачають зайві жирові відкладення з живота і боків. Потому – абдомінопластику – видалення зайвої шкіри. Окремо зроблять підтяжку грудей.

Під час ліпосакції тільки з передньої черевної стінки відкачали 1,5 літра жиру. 

По тому провели реконструкцію молочних залоз – зменшення в розмірах і підтяжку.

“Ну Марічка, будеш довольна” – приказує лікар Валіхновський до пацієнтки під час операції (та, втім, не чує – під наркозом). 

“Коли прокинеться, буде проблема: побачить свої груди і скаже, що її тіло не відповідає красоті молочних залоз” – жартує лікар. Розмір грудей він зменшив з 4-го до 2-го.

Доки жінка далі худне і готується до наступного етапу хірургічного втручання – з нею працює психолог Олена Любченко.

Виявляється, психологічні проблеми жінки, спричинені її фізичними вадами, ускладнені ще й тим, що чоловік під час праці у Польщі зрадив їй. “Приїхав з роботи – повний телефон забитий фотографіями” – розповідає Марія. 

Психолог допомагає жінці подолати проблеми способом розбиття стін. На збудованих з картонних колобок стінах жінка пише свої проблеми: “Внєшность”, “Живот”, “Обіда”. А потім бейсбольною битою руйнує конструкції. 

Остання стіна – недовіра. Волинянка під диктовку російськомовного психолога виводить аерозольним балончиком на картоні: НЄДОВЄРІЄ. Руйнує і її.

За стіною – екран. На екрані – чоловік Юрій. “Зізнається: “Я так її люблю – аж трасуся. Хочу, щоб вона повернулася”.

Марія плаче. Психолог пояснює: так, боляче. Але усе виправити можна тільки через біль. 

Після реабілітації – візит до стоматолога (на якого раніше у жінки не вистачало ні грошей, ні часу – наголошує голос за кадром).

Окремий сюрприз: жінці показують коробочки, баночки і пляшечки з молокопродуктами. На них – зелені і сині етикетки, написано “Мама Марія. Сімейна ферма Онопріяк”. 

Автори програми кажуть жінці: дуже хочуть, аби вона займалася сімейним бізнесом, виробляла молочну продукцію, реалізовувала її. Це має згуртувати всю сім’ю. 

Популярне: Українців можуть позбавити спадщини: Чому можна залишитися без майна навіть з заповітом і як цього уникнути

“В мене є свої етикетки!” – радіє Марія.

Потому за Марію береться модельєр Андре Тан. Візит до перукаря, робота візажиста, примірка подарованого Андре Таном плаття – і Марія на чорному Мерседесі їде до місця, де її у вишиванках і з квітами чекає вся сім’я і “команда порятунку”. 

Рідні плачуть і аплодують, обіймають оновлену маму. Фахівці – хвалять Марію за бойовий дух і витримку, бажають і далі не здаватися. 

А Марія Онопріяк запевняє: “Типірка я не дозволю себе ніяк обізвати. Ніколи не повернуся до тої Марії, яка була. Я не просто Марія, я королева Марія!”