У Львові розгорілися відразу два "будівельних" скандали: на вул. Карманського і в районі Левандівка місцеві жителі протестують проти будівництв, які вважають недоцільним, адже суперечать закону. У результаті львівським чиновникам доводиться скасовувати власні рішення про узгодження робіт забудовникам, наданні дозвільних документів. Про це пише zik.ua. 

Півроку тому жителі вул. Карманського виступили проти дій забудовника: замість обіцяної 4-поверхівки він вирішив звести майже втричі вищий будинок. Як виявилося, саме департамент містобудування ЛМР у 2013 році погодив замовнику громадянину Потієнко Олександру будівництво на Карманського, 21 багатоквартирного житлового будинку на 10 поверхів. 

Будівельний конфлікт розгорівся так голосно, що до людей був змушений приїхати мер Львова Андрій Садовий, який назвав дії своїх підлеглих "аферою". Нарешті під тиском жителів підготовчі роботи на будівельному майданчику призупинили, а боротьба перейшла в юридичну площину. 

Як розповіла керівник юридичного відділу Львівської міськради Гелена Пайонкевич, жителі оскаржують дозвільні документи, що видав міська рада. Тому на вимогу громади міським чиновникам доводиться скасовувати свої ж раніше, видані накази, дозвільні документи. 

"Саме міська рада в цьому питанні виступив аферистом, бо дав дозвіл на будівництво", – прокоментував ситуацію земельну експерт Петро Коваль. 

Проти будівництва багатоповерхівки в місцевому парку виступили і жителів Левандівки. 

"Ми зібрали більше 4000 підписів проти будівництва. Це ж знищення парку, про яке будівництво можна говорити", прокоментував представник ініціативної групи "Проти забудови Левандівки" Олександр Агашков. 

У відповідь забудовник стверджує, що має всі необхідні документи та погодження міської ради на проведення робіт. Разом з тим Андрій Садовий заявив, що не підтримує будівництва в парку. 

"Виходить, що одна рука дає, а інша забирає. Постанова сесії ЛМР, в якій вказані межі парку, підписував саме Андрій Садовий. Якщо дозволу скасують, а будівництво заборонять, буду подавати до суду", – обурено заявив забудовник Олександр Білько. 

Зараз жителі Левандівки вимагають відновити межі парку та надати йому статус рекреаційної зони. 

Як повідомила Олена Пайонкевич, питання стоїть в порядку денному сесії ЛМР, що відбудеться 18 вересня. Підготовлено проект постанови про включення ділянки в межі парку. 

Втім, остаточну крапку у справі зможуть поставити численні суди.

 

Джерело: Час.ua