Головний військовий прокурор України і заступник генпрокурора Анатолій Матіос є дуже багатим чиновником. Правда, дякувати він повинен своїй дружині Ірині Барах, яка є великим бізнесменом у Херсонській області.

У своїй декларації про доходи за 2014 рік Анатолій Матіос вказав, що його дружина, Барах Ірина Василівна, заробила майже 34 млн 743 тисячі гривень, більшу частину з яких отримала від ведення підприємницької діяльності. 

Дружина прокурора є засновником і кінцевим бенефіціантів, як мінімум, шести підприємств, пов'язаних з аграрним сектором.

А керуючою компанією бізнесу дружини Матіоса є підприємство "Поліекспо", яке координує підприємства "Таврійська перспектива", "Тягнінське ХПП", ТОВ "Зернопереробне підприємство "Зерно Таврії" і ТОВ "Астра-Л". Крім того, сільським господарством займається і підприємство "Сан і Сан Маріуполь ЛТД".


 

Крім того, Ірина Барах контролює підприємство "АМПИР" (офіційний дилер Peugeot в Херсоні), яке займається торгівлею і обслуговуванням автомобілів, та інших видів транспорту, оптовою торгівлею зерном і "Профіт Актив", яке надає фінансові послуги та управляє фондами і фінансовими ринками.

При цьому, основним підприємством Ірини Барах є "Таврійська перспектива", яке виступає засновником більшості компаній, що входять в структуру бізнесу прокурорського сімейства.

Що цікаво, основна частина підприємств дружини Матіоса була зареєстрована до або після роботи чоловіка в Херсонській області. За винятком ТОВ "АМПИР".

Також цікавий факт, що підприємство "Зерно Таврії" очолює Василь Циганок, у той час як його син у 32 роки став першим заступником прокурора Херсонської області.

УСІМ ВОЛОДІЄ ПОЛІЕКСПО

Будинок, площею 518.8 метрів, який задекларував Матіос належить підприємству "Поліекспо" і зданий в оренду дружині військового прокурора. Будинок перебуває під Києвом у Козині, де люблять купувати собі нерухомість чиновники високого рангу і бізнесмени.


 

На території є альтанка і будинок для охорони.

Також підприємству "Поліекспо" належить 5-ти кімнатна квартира, площею 228 метрів, в Одесі в районі пляжу Ланжерон, і нежитлові приміщення в Києві на вулиці Володимирській 49 а – у житловому комплексі, і в історичній будівлі за адресою вулиця Лютеранська 6.

На це ж підприємство зареєстрований автомобіль JAGUAR XF, вартістю понад 1 млн гривень.

"Сім'я головного військового прокурора – це справжня порівняно велика регіональна фінансово-промислова група зі своїми "делегатами" в органах влади. Типова для України останніх 20 років. Нічого нового. Добре вписується і в нинішні реалії", – йдеться в статті на сайті  "Донецька правда".