Брюховицьке лісництво – одне з найулюбленіших місць відпочинку для львів'ян. Його збереження завжди було проблемою. Проблему створювали забудовники житлових масивів, з усіма своїми дозволами та можливостями впливу та місцева селищна рада, яка, зокрема, ці землі продає. Здавалося, вони в першу чергу повинні берегти ліс. Та скористатися своїм положенням, в погоні за прибутками – це кредо більшості українських чиновників.

Вислів «з мертвого вже нічого не візьмеш» голова ради смт. Брюховичі, Процик Олексій Стефанович, вирішив спростувати, створивши розпродаж ділянок на місцевому цвинтарі.

Місця на ньому передбачені лише для місцевих жителів. Проте, люди розповідають, що ховають там і «львівських». Ціни на поховання коливаються від 5000 грн, все залежить від того, хто як домовиться. Звичайно, такі платежі не офіційні і жодному оподаткуванню не підлягають. Та основне питання полягає в тому, звідки беруться ці місця, коли цвинтар вщент заповнений?

Тут все просто, коли бізнес розвивається, його ресурсну базу варто збільшувати. Тому Олексій Стефанович вирішив збільшити масштаби цвинтарю. В приймальні місцевого голови, повідомляють, що відповідні документи на вирубку трьох дерев і збільшення площі кладовища в процесі розгляду вищими структурами.

Селищна рада смт. Брюховичі дотримується принципів, «менше розмов – більше діла», і дочекатися повного оформлення пакету документів не стала. Зрубали вже не три дерева, як планувалося, а куди більше. На фотографіях видно площу, яку підготували для домовин, і з два десятки новеньких, уже закопаних. Підрахувавши ціну одного місця, за ціною в двічі нижчою, від слів жителів селища, отримуємо 60000 гривень. А місця ще на пів сотні могил вистачить. Непоганий прибуток, як для скромного колективу селищної ради. За словами місцевого охоронця, він нічого не знає про законність такої діяльності, виконує лише розпорядження селищної ради та жодних премій не отримує.

R4jxdZarVWE

VSx-uRCfcRo

fDcy0q0QWrM

LslrjwNmEGM

Місцеві жителі зазначають, що на нових місцях, начебто мали ховати героїв Небесної Сотні та учасників бойових дій. Проте, за тісно вкладеними вінками, нещодавно похоронених людей, іменні таблички з датами народження, вже зовсім старших людей. Незаконна вирубка лісу, незаконна підприємницька діяльність, спекуляція над героями. Чи не занадто, як для однієї селищної ради, в часи, коли наша держава перебуває в стані війни?

Команда проекту «Поборемо корупцію разом» відправила запит до селищної ради смт. Брюховичі, аби нам надали підтвердження документів, зокрема, дозвіл на вирубку лісу, дозвіл на розширення кладовища за рахунок брюховицького лісу. Якщо ми отримаємо офіційну відповідь на наш запит, ми обов’язково повідомимо про перебіг цього розслідування читачів на нашому сайті.