Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова переконує, що власні рішення ухвалює самостійно. 

Про це Венедіктова сказала в програмі “VIP з Наталією Мосейчук” на телеканалі “1+1”.

– Коли ви говорите, що наші партнери пильно придивляються до реформи прокуратури, дають оцінку тощо, це свідчить про славнозвісне зовнішнє управління?

– Реформа прокуратури починалася під “парасолькою” послів G7. І для послів G7 було важливо провести справжню реформу прокуратури. Вони розпочинали її з Русланом Георгійовичем Рябошапкою, вони продовжують її зі мною. Друга частина питання – зовнішнє управління. Питання спекулятивне, тому що я можу сказати не як політик, а як правоохоронець. Про моє зовнішнє управління, чи є в мене зовнішнє управління? Так, до мене приходять посли, так, вони запитують.

– Ви в посольство американське їздите?

– Жодного разу. Жодного разу я не була в посольстві Сполучених Штатів, коли я взагалі стала на державницьку позицію, коли я стала головою комітетів, потім коли я стала очільником ДБР і генеральним прокурором. Я в жодному посольстві не була. А коли приходять посли в прокуратуру і запитують, як відбувається комісія, чи кого зі старих кадрів повернули. В мене зовнішнього управління немає.

– Ви виконуєте вказівки безпосередньо Зеленського, з ним спілкуєтеся, чи є ще якась комунікація, наприклад, з людьми, які стоять за Зеленським?

– Всі рішення, які я ухвалюю, це мої самостійні рішення. Звичайно, я прислуховуюся до думки президента. Звичайно, я можу зрозуміти, яка в нього позиція може бути. Але він не втручається в кримінальну юстицію.