На Запорізькому напрямку дещо змінився характер бойових дій. Зараз стало менше різних зіткнень. Тривають удари з артилерії, а окупанти перебувають в обороні. 

 
Про це одному з українських ЗМІ розповів депутат Запорізької обласної ради Аскад Ашурбеков. За його словами, бойові дії на Запоріжжі зараз дещо змінилися. 
 
Однак інтенсивність артилерійських ударів з боку ЗСУ не зменшилася. Чи не кожного дня прилітає у військові об’єкти окупантів біля Бердянська, Василівки, Токмака, Мелітополя тощо. 

Кожного дня б’ємо по їхній логістиці. Окупанти відповідають обстрілами прифронтових громад. ЗСУ продовжують промацувати оборону окупантів та вибивати точки опори на тимчасово окупованих територіях, 
– розповів Ашурбеков. 

Попри це, загарбники також готуються до контрнаступу ЗСУ. Вони звозять велику кількість військової техніки та особового складу, щоб убезпечити себе. 

Як наголосив Ашурбеков, спершу російські окупанти посилено готували оборонні рубежі поблизу Токмака та сусідніх населених пунктів. Але вже через деякий час все пересунулося від лінії “Василівка – Токмак – Пологи” до Мелітополя. 

Вони розуміють, що їм важко буде втримати лінію Василівка – Токмак – Пологи. Тому готують оборону дещо далі. І окупанти, і колаборанти були готові до жесту доброї волі. Вони підсвідомо готові бігти до Мелітополя, а може й далі. Це можна побачити з точки зору побудови їх фортифікаційних споруд, 
– зауважив Ашурбеков. 

Також за словами спікера Сил оборони Таврійського напрямку Валерія Шершня, напередодні контрнаступу ЗСУ окупанти готуються до оборони на Запорізькому напрямі. 

Бойові підрозділи російських окупантів активно займаються встановленням мін на лівому березі річки Дніпро та створенням перешкод для плавзасобів на Запорізькому напрямку. 

“Крім мінування на лівому березі Дніпра … спостерігається встановлення загороджень проти човнів і плавзасобів, у районах окупованих населених пунктів Нижній Рогачик, Дніпрорудне, Велика Знам’янка та Кам’янка Дніпровська”, — заявив Валерій Шершень. 

Згідно із заявою Шершня, на Запорізькому напрямку російські окупанти проводять активну оборону на Новопавлівському й Оріхівському напрямках. 

Тим часом на сусідній Херсонщині за словами заступника голови облради Юрія Соболевського окупанти укріпили свої позиції досить сильно в очікуванні українського контрнаступу. 
 
“У них, на жаль, був час підготувати лінію оборони, їх декілька. Вони це саме робили на правобережній частині Херсонщини”, – розповів Соболевський. 

Однак, завдяки успішній реалізації плану деокупації з боку ЗСУ, ворог був вимушений просто залишити правий берег Дніпра, зокрема, піти з Херсона. Те саме нині відбувається і на лівобережжі. 

Окупанти мінусуються кожен день. Я впевнений, що завдяки тактиці ЗСУ, вся наша територія там буде звільнена з мінімальними втратами серед наших хлопців, адже ніхто не буде штурмувати “в лоб” ці лінії оборони, 
– вважає заступник голови Херсонської облради. 

 
Росіяни намагаються “промити мозок” місцевим мешканцям тимчасово окупованих територій Херсонщини. Мовляв, “Росія там назавжди й що все буде добре”. Для цього вони намагаються реалізувати велику кількість заходів у сфері культури та спорту. Тобто показати, що нібито вже “мирне життя та нічого не буде”. 

Водночас із населених пунктів, де росіяни мають зацікавленість, вони продовжують фактичну депортацію, яку називають “евакуацією”. 

“ЗСУ під час контрнаступу знищать цей населений пункт” – це їхній основний аргумент для населення. Це певна логічна розбіжність в їх діях, але логіки там шукати не потрібно”, – зауважив Соболевський. 

Цілком очевидно, що ЗСУ не мають на меті наражати на небезпеку цивільне населення, в той час як ворог використовує мешканців тимчасово окупованих територій як живий щит.