Запропонований президентом Франції Емманюелем Макроном варіант європейської політичної спільноти для країн, які не є формальними членами Європейського Союзу, не є прийнятним для України.

Україну не влаштують альтернативи кандидатству в ЄС, оскільки це будуть компроміси не з Україною, а черговий компроміс Європи з РФ.

Про це президент Володимир Зеленський сказав у інтерв’ю Nieuwsuur.

Відповідаючи на запитання журналістки щодо прийнятності запропонованої Україні Макроном “альтернативи членству в Євросоюзі”, Зеленський сказав: “Ні, я не думаю… Нам не потрібно це. Нам потрібна лише підтримка від цих країн, ми не хочемо альтернативи”.

Він також зазначив, що така ініціатива перегукується з тим, що пропонували прем’єр Нідерландів Марк Рютте та канцлер Німеччини Олаф Шольц.

“Я думаю, вони мають власне припущення щодо цього, їхнє спільне припущення. Нам не потрібно це”, – додав президент.

Нагадаємо, 9 травня президент Франції Еммануель Макрон запропонував створити новий політичний союз, до якого можна буде приймати країни, що не входять до ЄС, наприклад, Україну. Президент Франції запропонував “створити те, що назвав би європейською політичною спільнотою”.

Вступ України до складу Європейського союзу, відповідно до чинних правил, може тривати роками і навіть десятиліттями.

Аби дещо пожвавити процес вступу України до ЄС, президент Франції Еммануель Макрон запропонував створити “європейську політичну спільноту”, яка могла б прийняти до лав українську державу.

“Україна завдяки своїй боротьбі та мужності вже є ключовим членом нашого союзу”, – сказав президент Франції.

Водночас, Макрон зауважив, що процес вступу зазвичай займає роки, згідно з чинними нормами. У зв’язку з цим президент Франції закликав до масштабніших реформ для оновлення ЄС.

“Ми знаємо, що процес вступу до ЄС може тривати багато років і навіть десятиліття. Будемо чесними, Євросоюз не може бути в короткостроковій перспективі єдиним засобом структурування європейського континенту… Нам потрібно реформувати наші тексти – це очевидно”, – заявив президент Франції.