Україна не переймається щодо майбутніх переговорів президента США і РФ Джо Байдена та Володимира Путіна. Принципова позиція – не сприймати жодних домовленостей, досягнутих за спиною України.

Про це заявив глава МЗС України Дмитро Кулеба в ефірі “Україна 24”.

Він назвав “закомплексованою маячнею” формулювання “жодних розмов про Україну без України”.

“Світ побудований на тому, що всі один з одним говорять. Але абсолютно залізне правило, яке ми впроваджуємо постійно, таке: “жодних домовленостей про Україну без України””,– зазначив Кулеба.

За його словами, це дві принципово різні концепції.

“Тому мене абсолютно не турбує, про що президент Байден говоритиме з Путіним. Але ми не допустимо і не будемо сприймати жодних домовленостей у такому форматі щодо України за нашою спиною без нас. І це абсолютно жорстка і принципова позиція”, – сказав міністр.

Нагадаємо, президенти зустрінуться 16 червня у віллі La Grange в Женеві. Ініціатором перемовин став американський лідер, який ще у квітні запропонував Путіну поспілкуватися віч-на-віч.

Женеву того дня посилено охоронятимуть, безпілотникам заборонять літати у повітрі, а деякі вулиці перекриють навіть для пішоходів. Місцева влада вже закликала людей працювати 16 червня з дому.

У США раніше заявили, що Байден на зустрічі з Путіним підтвердить підтримку цілісності України. Путін також назвав теми, які він планує підняти в розмові з Байденом. Серед них – “спільна робота з вирішення низки регіональних криз”.

Перед зустріччю з Путіним Байден телефоном поговорив з Володимиром Зеленський. Американський лідер запевнив українського, що відстоюватиме інтереси України під час зустрічі з главою Кремля.