Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що перемога Росії у війні проти України наразі виглядає малоймовірною. Він також наголосив, що Німеччина продовжить надавати підтримку Україні.

Про це Шольц сказав на конференції Соціал-демократичної партії, пише Spiegel.

“Зважаючи на підтримку Німеччиною атакованої України, стає все більш очевидним, що Росія не тільки не повинна виграти цю війну, а й не виграє її”, – заявив канцлер.

Також Шольц підтвердив свою обіцянку підтримувати Україну стільки, скільки потрібно. Він додав, що Німеччина робить це фінансово, гуманітарно та постачає зброю для ЗСУ. Саме тому у російської окупаційної армії взагалі не буде шансів перемогти Україну.

Шольц ще раз наголосив на важливості своєї зустрічі з главою держави та лідером партії Китаю Сі Цзіньпіном, на якій обидва застерегли від застосування ядерної зброї. Країни G20 також заявили, що ядерна зброя не повинна застосовуватись у цій війні.

На нещодавньому саміті в Індонезії переважна більшість групи провідних промислово розвинених країн попри серйозні розбіжності в думках, рішуче засудили війну Росії проти України.

Нагадаємо, нещодавно канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив про те, що застосування російським диктатором Володимиром Путіним ядерної зброї проти України є “червною лінією”, яку не можна переходити.

“Не дозволено, це неприйнятно використовувати ядерну зброю в цьому конфлікті. Ми закликаємо Росію чітко заявити, що вона цього робити не буде. Це буде межа, яку не можна переходити”, – заявив він.

Також раніше Шольц заявляв, що напад Росії на Україну є частиною великого “хрестового походу” проти всього колективного Заходу.

“Увесь час Володимир Путін і його помічники чітко давали зрозуміти одну річ: ця війна стосується не лише України, вони вважають війну проти України частиною більшого хрестового походу”, – сказав німецький канцлер.

Нагадаємо, що нещодавно канцлер ФРН Олаф Шольц закликав Росію негайно припинити атаки цивільної інфраструктури України. Про це повідомляє видання DW.

“Цей бомбовий терор проти цивільного населення має припинитися, і негайно”, – заявив він, наголосивши, що Росія більше не може виграти цю війну на полі бою.

Шольц також додав, що РФ має припинити вбивати та відкрити шлях для мирних переговорів.

Також зазначимо, що нещодавно Олаф Шольц також заявив, що слід готуватися до ескалації російсько-української війни. Про це він сказав під час конференції у столиці Німеччини 22 листопада. За його словами, Росія може поглибити конфлікт через поразки на полі бою.

Водночас колишній посол України у Німеччині Андрій Мельник переконаний, що канцлеру не слід просто звертатися до Путіна зі закликами до миру. На його думку, з Кремлем потрібно говорити лише з позиції сили, а Путіну поставити ультиматум, – це допоможе принести мир у Європу та, вочевидь, уникнути ескалації.

Він раніше зазначав, що Експосол України у Німеччині Андрій Мельник наголосив, що з державою-агресоркою потрібно говорити лише за допомогою сили. Також він “передав привіт” Шольцу та запропонував йому поставити Путіну ультиматум.

Привіт, пане Шольц, з Києва. Радий, що ви закликали Путіна: “Закінчити цю війну”, – але це лише слова. Росія розуміє тільки силу. Поставте Путіну ультиматум. З болісними наслідками. Зупинити енергетичний геноцид українців. Зробіть це, будь ласка,– написав Мельник.

Про який саме “ультиматум” йдеться та що повинен пред’явити канцлер ФРН російському диктатору, – колишній посол не уточнив. Проте, очевидно, це має бути справді щось значуще, що змусить Росію перестати вбивати громадян України.