Колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен розкритикував обережний курс уряду Німеччини щодо агресивної війни Росії проти України.

Про це Расмуссен заявив в інтерв’ю газеті Handelsblatt повідомляє “Європейська правда”.

За його словами, Німеччина “надто вагається, щоб поставити важке озброєння та ввести санкції”.

“Звичайно, Німеччина сильно залежить від імпорту російського газу, але я думаю, що чітка позиція федерального уряду змінила б всю динаміку в Україні. Нам потрібне німецьке лідерство”, – вважає Расмуссен.

Він також закликав європейців негайно припинити імпорт нафти та газу з Росії.

“Звичайно, енергетичне ембарго матиме свою ціну. Але, порівняно з ціною затяжної війни, ця ціна була б невеликою”, – сказав колишній генсек НАТО.

Посол України в Берліні Андрій Мельник неодноразово критикував уряд Олафа Шольца за небажання постачати важке озброєння попри рішення Бундестагу.

“Складається враження очікування припинення вогню. Тоді тиск на Німеччину зникне і більше не буде потреби у сміливих рішеннях (з боку офіційного Берліна). Це підступна логіка, що залишає людей в біді”, – сказав Мельник.

Парламент Німеччини дозволив постачання важкої зброї три тижні тому, але з того часу уряд не приймав жодних рішень

“У нас таке враження, що канцлер не хоче постачання. Є лише сім самохідних гаубиць, але для нас немає танків Gepard  або Leopard 1, ні Marder. Усі вони вже були виведені з експлуатації Бундесвером і можуть бути передані нам промисловістю, не порушуючи спроможності Федеративної Республіки захищатися. Обмін танками Т-72 зі Словенією поки також не спрацював, оскільки Німеччина не запропонувала Словенії адекватної заміни. І так ми продовжуємо ходити по колу”, – сказав посол.

Мельник також вважає, що якраз через небажання надавати важке озброєння Шольц відмовляється їхати в Україну.

“Я думаю так. Це, мабуть, одна зі справжніх причин, чому канцлер не відправляється в цю поїздку. Тому що він, схоже, не готовий остаточно втілити в життя історичне рішення про надання важкого озброєння, хоча є рішення німецького парламенту”, – сказав він.

До критики приєдналася і голова комітету Бундестагу з оборони Марі-Агнес Штрак-Ціммерман.