Глава МЗС Великої Британії Ліз Трасс заявила, що британська сторона сподівається на те, що заяви Росії про відсутність планів напасти на Україну будуть підкріплені конкретними діями.

Про це повідомляється на трансляції пресконференції за підсумками переговорів Ліз Трасс з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим у Москві. 

Ми хотіли б, щоб військове обладнання, а також військові, розгорнуті на кордоні з Україною, перемістилися кудись, тому що наразі конфігурація сил створює реальну загрозу, – заявила Трасс.

За її словами, Лавров сьогодні сказав їй, що «Росія не має планів щодо вторгнення в Україну», але ці слова мають «бути підкріплені реальними діями».

Трасс зауважила, що війна в Україні стала б лихом і для російського, і для українського народу, а також для європейської безпеки. При цьому таке вторгнення увінчатися швидким успіхом не зможе, а значить, воно може переродитися в затяжний конфлікт, що «заподіяло би тяжкої шкоди не тільки українському народу, а й російському народу, а також стало б ударом для європейської безпеки загалом». Тому будь-якою ціною треба «уникнути такого розвитку подій».

Ліз Трасс нагадала, що НАТО обіцяло “серйозні наслідки” у разі розвитку такої ситуації, і закликала використати дипломатичні зусилля, щоб цього уникнути.

Британський міністр укотре наголосила, що «Україна – це суверенна держава, яка сама ухвалює рішення, приєднуватися до НАТО чи ні». Також Ліз Трасс висловила переконання, що у разі вторгнення Росії в Україну “Північний потік-2” запущений не буде.

Водночас глава МЗС Великої Британії нагадала, що «реальність полягає в тому, що не можна «ігнорувати нарощування більше ніж 100-тисячного війська на українському кордоні, спроби підірвати український суверенітет і територіальну цілісність».