Міністр Грузії розповіла, що для них це дуже знайомий сценарій з путінськими паспортами

Міністр з питань примирення і громадянської рівності Грузії Кетеван Ціхелашвілі провела паралелі російської паспортизації Донбасу із ситуацією в Грузії наприкінці 1990-х початку 2000-х. Про це вона говорила під час зустрічі з міністром з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб, повідомляє прес-служба відомства.

"Фактично президент Росії повторив в Україні те, що відбувалося наприкінці 90-х і на початку 2000-х роках в Грузії: почав видавати російські паспорти населенню тимчасово окупованої частини Донбасу. На жаль, для нас це дуже знайомий сценарій і відомо, до чого він призводить", – сказала вона.

Ціхелашвілі зазначила, що такі заходи Росія вживає для легітимізації дії щодо "захисту своїх громадян" за кордоном

"На жаль, ми це все вже бачили, у тому числі під час агресії в 2008 році. Сподіваюся, подібного не відбудеться в Україні, яка за останні роки і так перенесла багато випробувань. Але, зрозуміло, що це дуже тривожний сигнал про те, що Росія не збирається відмовлятися від своєї політики, а також сигнал про необхідність посилити наші зусилля і зусилля наших міжнародних партнерів для протистояння – мирного, але дуже принципового – нелюдській, мілітаристській політиці Російської Федерації", – підкреслила грузинський міністр.

Нагадаємо, 24 квітня Володимир Путін підписав указ про спрощення видачі російських паспортів українським громадянам, які проживають на тимчасово окупованих Росією територіях Донбасу.

"Встановити, що особи, які постійно проживають на території окремих районів Донецької та Луганської областей України, мають право звернутися із заявою про прийом до громадянства Росії в спрощеному порядку". Варто зазначити, що подвійне громадянство в Україні не визнається законодавством.

Днями постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук під час засідання Постійної ради ОБСЄ заявив міжнародній спільноті, що Росія готує ґрунт для відкритого вторгнення на Донбас. Москва своєю паспортизацією українців зробила навмисний крок до знищення Мінських угод, вважає дипломат.