Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив про те, що Україна не витримає введення повного локдауна, тому було прийнято рішення ввести так званий «карантин вихідного дня”.

Під час щоденного брифінгу 14 листопада він сказав, що “ми ще не такі сильні”, на відміну від європейських країн, які жорстко посилили обмеження.

“Кращим способом зупинити цю хворобу є жорсткий повний карантин. Це ті заходи, до яких вдалися знову майже всі європейські країни: Франція, Іспанія, Німеччина, Польща, Чехія. Але в нашій з вами країні є особливості, ми просто економічно не витримаємо повного локдауну . І ми це розуміємо. Ще не так ми сильні, щоб витримати повний локдаун. Тому ми знайшли інше рішення “, – зазначив міністр.

Він додав, що рішення про введення карантину “вихідного дня” приймалося з урахуванням рекомендацій епідеміологів та лікарів-практиків.

“Експерти вважають, що навіть нетривала відсутність соціальних контактів дозволить поліпшити епідемічну ситуацію. Наприклад, в Ізраїлі завдяки впровадженню карантину “вихідного дня” було не тільки зупинено зростання захворюваності, але і відбулося зниження його рівня”, – сказав Степанов.

Відзначимо, що раніше Степанов говорив, що міністерство охорони здоров’я розраховує за допомогою карантину вихідного дня до кінця листопада зберегти захворюваність Covid-19 на рівні 11-12 тисяч нових випадків в день.

Про це з посиланням на главу МОЗ Степанова пише “Інтерфакс-Україна”.

“Ми плануємо до кінця листопада зберегти 11-12 тисяч хворих в день. Ми пропонували повний локдаун вже давно, але ми виходимо з того, що не можемо дозволити собі економічно”, – сказав він в кулуарах програми “Свобода слова Савіка Шустера”.

При цьому Степанов вважає, що карантин вихідного дня дозволить “розірвати ланцюг і знизити кількість контактів між людьми”.

У свою чергу, глава парламентського комітету здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький підкреслив, що “якщо локдаун буде не більше, ніж на два дні, ми побачимо результати”.

“Якщо буде уповільнення” росту захворюваності “, то уряд тоді за ці два тижні розробить механізми компенсації людям, ФОПам, малому бізнесу. Чи не Епіцентру, який вчора відзначився, а нормальному малому і середньому бізнесу”, – сказав він.