Верховна Рада України не підтримає призначення Юрія Вітренка на посаду міністра енергетики якщо він не знизить тарифи. Про це народний депутат від фракції “Слуга народу” Олексій Устенко 12 січня заявив в ефірі телеканалу Zik, передає УНН.

“Сьогодні було проведено нараду фракції “Слуга народу” з прем’єр-міністром, були поставлені жорсткі умови, що проблема повинна вирішитися в найближчі терміни, тому що в протилежному випадку буде піднята. Міністр енергетики має випробувальний термін. Ви пам’ятаєте, що Рада не підтримала його. Напевно Президент або Прем’єр-міністр подаватимуть ще раз його кандидатуру на міністра енергетики, пана Вітренко. Якщо він впорається з цією кризою і зможе не просто знизити тарифи, а повернути назад і продовжити саме політику зниження тарифів, тоді він зможе мати шанс на те, що його призначать, він вступить в силу міністром енергетики. Інакше, зрозуміло, ніяких шансів у нього не буде “, – зазначив Устенко.

Нагадаємо, що Олександр Корнієнко, голова партії “Слуга народу”, розповів виданню “Страна”, як пройшла нарада “Слуг народу” по тарифах з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем, в.о міністра енергетики Юрієм Вітренко і главою “Нафтогазу” Андрієм Коболєвим.

“Це не те нарада, яка відразу дала результат. Ми обговорили кілька варіантів виходу з цієї ситуації. Усі вони спрямовані на те, щоб в січні знизити для людей ціну на газ і відповідно, щоб знижувалася ціна на опалення. Також окремо розглядали питання пільг на електропостачання для міст, які знаходяться в 30 км від АЕС і тих, хто має електроопалення. за всіма позиціями є бачення профільного міністерства і в.о. міністра Вітренко, є бачення “Нафтогазу” по газовій ситуації, є бачення Кабміну по електроенергії. Всі ці речі потребують додаткової консультації, тому що питання залежить від регулятора НКРЕКП, який не був присутній на нараді. Є також питання, до обговорення яких може приєднуватися Антимонопольний комітет “, – розповів Корнієнко.

На питання “Страны”, чи підтримала фракція варіант Вітренко, Корнієнко відповів, що варіант в.о міністра поки найбільш прийнятний, але голосування і опитування з цього приводу не було.

“Варіант пана Вітренко поки виглядає найбільш прийнятним. Його можна швидше виконати без складнощів. А варіант “Нафтогазу” передбачає певні дії, які швидко не виконуються. Знову-таки до цих варіантів потрібно додати обговорення за участю НКРЕКП, Антимонопольного комітету, а потім приймати рішення “, – зазначив Корнієнко.

Також глава партії висловився щодо застереження Вітренко з приводу того, що ця пропозиція до обговорення, в правильності якого ще належить переконати МВФ.

“Є розуміння тих зобов’язань, які Україна давала і дає по отриманню допомоги. Але ми знаємо, що світ перебуває в складній ситуації: коронавірус, наслідки пандемії. І все ж при правильному формуванні цього рішення воно, наприклад, може бути тимчасовим. І паралельно з цим вирішувати глобальні проблеми, через які відбулося подорожчання. Щоб залишатися в контакті з нашими партнерами і продовжувати отримувати їх підтримку, а з іншого боку – для нашого народу забезпечити зниження ціни “, – резюмував Корнієнко.

Також він прогнозує, що до кінця цього тижня точно буде якийсь результат чи навіть реалістичні рішення щодо зниження тарифів.