Систему штрафів відв’яжуть від прожиткового мінімуму. Українцям підготували нову систему штрафів

Як відомо, відповідний законопроєкт вже розроблений урядом, а в даний момент тривають узгодження по документу.

Йдеться про штрафи для порушників, які не дотримуються правила дорожнього руху.
Автори документа хочуть зробити “відв’язування” штрафів і різних стягнень в адміністративному і кримінальному кодексам прожиткового мінімуму і законом неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Відповідно, якщо українець заробляє більше за інших, то йому доведеться виплатити великий штраф.

Також по адміністративним штрафам введуть ще й якусь “штрафну ставку”, яку планують розраховувати для кожного правопорушника індивідуально – 0,3% від середнього доходу людини за місяць (але не менше 17 гривень).

“Виходить, що за одне й те саме правопорушення люди з різним рівнем доходу будуть платити по-різному. Скажімо, якщо ми з вами вкрали в супермаркеті по пачці печива, але у вас зарплата 10 тисяч гривень, а у мене – 20 тисяч, то ви заплатите штраф в 40 гривень, а я – 60. Хоча за законодавством за одне й те саме правопорушення передбачена рівна відповідальність для всіх громадян “, – підкреслив заступник голови Федерації профспілок Олександр Шубін.

Як приклад, перевищення швидкості транспортного засобу для цих двох водіїв з різними доходами обійдеться в 450 і 255 гривень відповідно. А п’янка за кермом – 18 тисяч і 10,2 тисячі гривень.

Більш того, автори законопроєкту хочуть внести зміни до Кримінального кодексу. Зокрема, за порушення правил особи, які відбувають тюремне ув’язнення, можуть потрапити на штраф до 440 штрафних ставок (зараз – дві мінімальні зарплати).

Раніше ми повідомляли про те, що українцям посилили покарання за несплату аліментів. Для того, щоб стягнути суму проводиться конфіскація майна, накладаються адміністративні арешти, людей відправляють на примусові роботи, а також заарештовують на певний термін.