З в'язниць випускають засуджених довічно.

Людей, що отримали довічні тюремні терміни за особливо тяжкі злочини, вже почали відпускати на свободу, повідомляє Корупція. Інфо

Про це заявив правозахисник Ярослав Дунаєв.

"У листопаді цього року з в'язниці був відпущений Костянтин Старіков, якого засудили у справі фірми "ТОП-сервіс". Насправді фірма була організованим злочинним угрупованням – там були замішані багато фінансових махінації, ціла мережа фірм-прокладок, які укладали липові контракти, "кидали" постачальників і замовників, отримували величезні суми відшкодування ПДВ. Справи велися так зухвало, що бандити вбивали навіть високопоставлених чиновників", – розповів Дунаєв.

Так була зарізана 22-ма ножовими пораненнями керівник податкової інспекції тоді ще Жовтневого району Києва Тамара Коліушко, було здійснено замах на заступника головного ветлікаря Києва Миколу Пацюка, замах був також на главу адміністрації Жовтневого району Миколу Підмогильного і начальника Київської регіональної митниці Марину Халтурину.

Взяти членів ОЗГ вдалося тільки після того, як вони переступили межу і вбили відомого злодія в законі Ігоря Князєва, на прізвисько Князь.

Після затримання в 2004 році на лаві підсудних опинилося 15 осіб. П'ять з них отримали довічний термін. Серед них – Костянтин Старіков і Ігор Шагін.

"Не так давно Рада прийняла поправку до закону, згідно з яким замах на вбивство більше не підпадає під вищу міру покарання. Таким чином, Костянтин Старіков опинився на волі. Ходять уперті чутки, що пощастило також і його спільнику Ігорю Шагіну – зараз замість нього покарання відбуває зовсім інша людина", – поділився Дунаєв.

Втім, не дивлячись на свої злодіяння, це не завадило Ігорю Шагіну подати позов до Європейського суду з прав людини і звинуватити державу Україна в тому, що його процес був відкритим. За рішенням суду, довічний в'язень отримав компенсацію в 2 тис. євро.

Розбірки між угрупуваннями ще не закінчені – рік тому в грудні в Солом'янському районі був підірваний колишній бригадир по кличці "Трохим", який, за чутками, також брав участь у ліквідації Князя.

Такі випадки не поодинокі. За вбивство міліціонера Сергія Євлахова і поранення ще 2 в Харкові, Артему Деріглазову, який отримав довічний термін, вже змінили запобіжний захід на 15 років.

"У середині 90-их років до мене потрапив кошторис на колонії для довічно ув'язнених. На той час, на обладнання таких колоній держава виділяла понад 10 млн. доларів. А ось на лікарню майбутнього для дітей таких грошей немає – люди збирають смс-ками по копійці з усього світу. Мене це вражає", – поділився правозахисник.