Ввечері 29 жовтня під час сеансу у київському кінотеатрі «Жовтень» сталася пожежа. Глядачів евакуювали, ліквідація пожежі тривала понад 5 годин, зрозуміло, що будівля кінотеатру серйозно постраждала. Експертиза показала, що це був підпал.

Щоб зрозуміти чому так сталось, повернемось у минуле. 4 грудня 2013 року подали позов про виселення кінотеатру з приміщення (суди тривають досі), а у лютому вже 2014 року Київська адміністрація пообіцяла укласти з ТОВ «Кіноман» (кінотеатр «Жовтень» – прим. ред.) нову угоду оренди і вже на 3 роки. І тут раптом, 29 жовтня, поки питання з приміщенням досі триває, хтось підпалює зал. Після такого шоку від свавілля, люди вийшли на вулиці, щоб привернути увагу влади до відновлення Жовтня.

Вже 1 листопада голова МВС Арсен Аваков повідомив, що міліція затримала двох осіб, які підпалили залу кінотеатру "Жовтень".

"В результаті проведеної операції міліція затримала двох осіб, що здійснили підпал кінотеатру "Жовтень". Студент київського вузу і його ніде не працюючий приятель. У скоєнні злочину зізналися. Докази, до їх викривають,  містяться і на відеофіксації з камер спостереження", – заявив Аваков

І як повідомив Українській правді радник глави МВС Антон Геращенко, затримані "розкрили мотиви свого вчинку". 

"Вони хотіли скоїти свій хуліганський вчинок на кіносеансі з ЛГБТ тематики, проведеному в рамках міжнародного телефестивалю "Молодість", з метою зірвати саме цей сеанс і показати таким чином своє зневажливе ставлення до ЛГБТ-спільноти в цілому. Підозрювані клянуться, що просто хотіли зірвати сеанс показу фільму з ЛГБТ тематики і не могли собі уявити, що їхні дії приведуть до пожежі та знищення кінотеатру", – зазначив Геращенко. 

Чи пов’язане насильне виселення та мотиви підпалу цих хлопців, міліція ще з’ясовує. Та люди вже висловлюють недовіру до такого мотиву молодиків. У будь-якому випадку ця подія виявила резонанс до проблеми «конфіскації» приміщення.

Останні зміни у питанні відновлення приміщення кінотеатру – депутати Київради одноголосно ухвалили резолюцію про відновлення кінотеатру "Жовтень" і виділення на це коштів. Також депутати Київради вирішили заснувати благодійний фонд "Відновимо разом" для забезпечення фінансування робіт з відбудови після пожежі. 

 

Автор: Yavkubi