Наші статті
Подобається

Журналістам “Без парканів” погрожують за висвітлення правди про чиновників

03/11/2014     Автор: Яна Романська
Журналістам “Без парканів” погрожують за висвітлення правди про чиновників

В Україні існує громадська організація «Без парканів», яка має свій телевізійний проект під аналогічною назвою – Без парканів. У межах цієї програми журналісти відвідують відомих політиків, одіозних державних службовців за домашніми адресами та показують чим вони живуть. Вони демонструють, які статки ховаються за високими заборами та чи можуть політики пояснити природу надходження цих коштів у їхній сімейний бюджет. Показують наскільки ці політики є відкритими для народу та можуть чесно розказати про себе.

Вони подають відео сюжети із запитаннями до політиків, які розкривають діяльність останніх та їхні політичну та соціальну позицію. Демонструють відвертість та чесність. Зазвичай, ці розслідування не завершуються простими інтерв’ю. Журналісти розкривають як політики «бажають» аби про них розповідали, показували який ж політик ховається за спинами численних помічників, секретарів та охоронців.

Зрозуміло, що така діяльність не могла не привернути до них увагу одіозних політиків, яким зовсім не до вподоби, коли про них розповідають правду. Так, не так давно, журналісти 17 каналу (у межах цього каналу і готують передачу «без парканів» – прим. ред.) давали прес-конференцію, де розповіли як їм погрожували. Журналістів залякували закриттям каналу, повістками в АТО (також фіктивні записи у добровольців на фронт), кримінальна справа за «наїзд» на працівника УДО. Найбільшим апогеєм таких погроз стало спалення автомобіля ведучого програми «Без парканів» С. Капустяна.

Такий проект має право на життя та процвітання, адже саме у таких кризових умовах потрібно робити жорсткі кроки та показувати всю правду про високопосадовців. У період люстрації має кожен докластись до очищення влади. Команда «Поборемо корупцію разом» висловлює підтримку журналістам цього проекту та буде і надалі висвітлювати розвиток цього конфлікту.
 

Команда "Поборемо корупцію разом"