СБУ затримала росіянина, який приїхав воювати в Луганську область на боціі бойовиків.

Затриманим, якого журналістам "презентував" міністр інформполітики Юрій Стець, виявився 30-літній росіянин Хлюпін Олег В'ячеславович.

Він народився в Абхазії в місті Ткварчели, у 1994 році змушений як переселенець переїхати у Краснодар, передає Корупція.інфо

У 2004 році потрапив у Російську армію до 10-ої бригади спецназу ГРУ РФ, воював на території Чечні, у 2006 році звільнений у запас на посаді старшого розвідника. Після цього жив у Волгограді. До 2014 року працював водієм на підприємстві, але в грудні 2014 року був звільнений з роботи. За його словами, скорочення на роботі сталося через ситуацію після окупації Криму. Він заробляв 20 тисяч рублів, йому обіцяли в утворенні ЛНР 3 тисячі рублів на день.

"У грудні 2014 приїхав товариш Олексій, запитав не чи хочу я потрапити в ЛНР, платять непогано. Я зайшов на сайт подивитись, як потрапити в ЛНР/ДНР, було багато відгуків про те, що вони забезпечують обмундируванням, коштами. Треба було відкривати валютний рахунок.

У лютому прийшла повістка від військкомату на перепідготовку. Спізнився, не приїхав вчасно, військком волгоградського військкомату особисто запропонував поїхати в ЛНР. Але перед цим можна піти в одноразову операцію, проїхати від Луганська до Беловодська всі блокпости, контрольно-пропускні пункти зняти на відео, зафіксувати, скільки людей", – розповів Хлюпін.

За його словами, перед під'їздом до митниці, перед Міллерово стоїть дуже великий ешелон з технікою і стоять на ньому танки й самохідні установки.

"Зброя вся російська.

Коли заїжджали в Луганську область на рейсовому автобусі "Волгоград-Луганськ" російська митниця формально поставилась до документів, за нею була митниця ЛНР. Там стояли російські військові, із шевронами й у формі.

Мене повинні були просто поставити на блокпост, на перевірку автотранспорту, особистих речей, документів, я не мав брати участь у якихось бойових діях, терористичних актах", – розповів він.

Затриманий кілька разів повторив, що люди їдуть на Донбас, бо російські ЗМІ не повідомляють правду про те, що там відбувається.

Порушено кримінальну справа по ст. 15 і 258 год 3 – тероризм.

613641_1_w_1000 613641_2_w_1000 613641_3_w_1000