Генеральний прокурор України Юрій Луценко сказав, що прийшов на форум "Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом", у якому брали участь президент України Петро Порошенко та представники Блоку Петра Порошенка, у вільний від роботи час.

28 січня в Києві генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив у коментарі журналісту програми "Схеми" (спільний проект "Радіо Свобода" і каналу "UA:Перший"), що прийшов на форум "Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом", щоб "висловити свою громадянську позицію".

На форумі "Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом" були присутні президент України Петро Порошенко та представники Блоку Петра Порошенка. Під час нього Порошенко оголосив, що знову балотуватиметься у президенти.

На запитання: "Що генпрокурор робить на цьому заході в робочий час?" – Луценко відповів, що він висловлює не лише свою громадянську позицію, але й "позицію правоохоронних органів".

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Журналісти нагадали, що згідно зі ст. 19 Кодексу професійної етики працівників прокуратури "працівник прокуратури не може брати участь у будь-якій політичній діяльності, передвиборчій агітації, демонструвати свої політичні погляди та вчиняти дії, які може бути розцінено як його особливе ставлення до певної політичної сили".

Генпрокурор заявив, що цього дня він перебуває у відпустці. 

Під час виступу Луценко сказав, що прийшов на форум, "тому що любить свою країну і ніколи не ухилявся від бою за неї".

"Закон забороняє мені як генеральному прокурору агітувати за кандидатів у президенти, і я цього робити не буду. Чому ж я тут? Перш за все, щоб запевнити, що Україна на відміну від північного Мордору має право на вільні й демократичні вибори, де закон один для всіх. І кожен, член будь-якої команди, хто спробує отримати перемогу у незаконний спосіб, буде відповідати не після неминучої революції, а відразу після скоєння злочину", – цитує Луценка сайт президента.

Порошенко йде на вибори як самовисуванець, про своє рішення балотуватися він оголосив на форумі, а не на з'їзді партії БПП.