Newly elected interior minister Arsen Avakov attends a session of the Ukrainian parliament in Kiev

Після приходу до влади міністра МВС Арсена Авакова, його харківська бізнес-імперія поступово повертає свої активи, які суттєво скоротилися при екс-президенті України Вікторі Януковичі.

Про це йдеться в програмі "Слідство.Інфо", повідомляє Громадьске, передає Корупція.Інфо.

Зокрема, журналісти розповіли про рекреаційну ділянку колишнього дитячого оздоровчого комплексу під Харковом, власниками якого є структури, близькі до Аваковау.

Йдеться про понад 18 гектарів лісу в декількох кілометрах від Харкова, в Дергачівському районі. У вересні 2015 року власником і землі, і всіх корпусів дитячого закладу стала фірма "Лісова галявина". Її основний бенефіціар дружина Арсена Авакова Інна.

Журналісти відзначають, що оглянути залишки дитячого табору не вдалося, так як люди з написом "Охорона" виштовхали їх з території.

Історія приватизації рекреаційної ділянки почалася ще на початку 2000-х років з, можливо, найстарішої компанії Авакова – "Інвестор", яка по черзі орендувала тут три ділянки. Згодом їх об'єднали в один і знову віддали компанії в оренду, а вже через тиждень – продали. "Інвестор" ж з часом перепродав її своєму дочірньому підприємству "Інвестор Еліт Строй".

Однак в земельні операції втрутилися прокурори. Вони наполягали на незаконності приватизації і доводили, що значна частина ділянки є лісом, продаж якого в таких обсягах є порушенням. Восени 2011-го Вищий господарський суд постановив забрати землю у Авакова.

Спробу повернути землю Аваков зробив в травні 2014 року, коли вже обіймав посаду міністра МВС. Його компанія "Інвестор Еліт Строй" вирішила повернути собі землю і подала в суд. Першу інстанцію фірма Авакова виграла, апеляцію – програла, і знову звернулася до Вищого господарського суду, який трьома роками раніше відібрав у неї ділянку.

Справу розглядали троє суддів – Мальвіна Данилова, Тетяна Данилова і Віталій Корсак, які повернули фірмі землю.

Після виграшу "Інвестор Еліт Строй" перекинув землю свіжозареєстрованій фірмі "Лісова галявина". При цьому Інна Авакова – кінцевий власник обох компаній.

Журналістам не вдалося зв'язатися з Інною Аваковою. Арсен Аваков також на питання про земельну ділянку не відповів.