По телевізору вони «здобувають пегемогу», б'ють агесога, і садять гежім Януковича.

Але насправді це фейк!

Заступники так званого «генпрокурора» Юрія Луценка – Євген Єнін і Анжела Стрижевська таємно зустрічалися з екс-міністром енергетики Едуардом Ставицьким в Ізраїлі.

Нагадаємо, Ставицький був кістяком влади Януковича.  Всі найбрудніші схеми виведення грошей «сім'ї» робилися саме через Ставицького.

Як повідомляє «Слідство.Інфо«, зустріч відбулася 13 листопада 2016 року в одному з готелів Тель-Авіва і тривала близько години.

Журналісти отримали аудіозапис розмови.

Вони припускають, що тоді прокурори намагалися домовитися з екс-міністром, тому його справу передали в суд тільки цієї весни, хоча вона було готова ще півтора роки тому.

Як відзначають журналісти, на зустріч Ставицький прийшов у супроводі рабина Олександра Левіна.  Крім прокурорів, рабина і Ставицького на зустрічі були присутні українські адвокати підозрюваного екс-міністра Інна Рафальська та Ігор Бойко.  А також ізраїльський адвокат Євген.

Під час розмови Енин повідомив, що обох заступників уповноважив на розмову сам генеральний прокурор.

Стрижевська пояснювала, чим колишньому топ-чиновнику загрожує заочне засудження і чому краще не змінювати статтю по його справі (ст. 191, ч. 5), хоча Ставицький на цьому наполягав.

«До речі, інші перекваліфікації нічим не краще … Тому що вони передбачають спецконфіскацію», – говорить, зокрема, Стрижевська.Учасники збираються перейти до умовами домовленості, але конкретикою цей діалог не закінчується.  Журналістам точно невідомо, чи була досягнута домовленість між сторонами.

Журналісти відзначають, що ця зустріч могла бути спробою схилити Ставицького до угоди зі слідством.  Однак така угода укладається тільки за офіційною процедурою.

Енин в інтерв'ю «Слідству.Інфо» зазначив, що угода зі слідством обов'язково передбачає викривальні показання підозрюваного і для таких переговорів зазвичай обирається «нейтральна майданчик».

«Журналістка Слідства.Інфо 12 раз під час інтерв'ю запитала Єніна, чи зустрічався він з Едуардом Ставицьким в Ізраїлі.  Він уникав прямої відповіді щодо офіційних зустрічей, але повідомив, що неформальних зустрічей з Едуардом Ставицьким не було.  Його колега, Анжела Стрижевська, в телефонній розмові з журналістом Слідства.Інфо відмовилася коментувати зустріч, поки йде слідство », – повідомляють журналісти.

Вони публікують ще одну аудіозапис – телефонної розмови між, ймовірно, Ставицьким і невстановленою особою на ім'я Коля.

Розмова відбулася в червні 2017 року, через сім місяців після зустрічі в ізраїльському готелі.  На ній співрозмовники обговорюють посередництво Коли між Ставицьким і Анжелою (можна припустити, що мова йде про заступниці генпрокурора Анжелі Стрижевської), ймовірно, у кримінальній справі Ставицького.

За словами Колі, перед його зустріччю з Анжелою підозрюваний екс-міністр повинен передати 200 – ймовірно, тисяч доларів.  Це нібито вимогу самої Анжели.

«Запитати Анжелу Стрижевську про ймовірність такої домовленості не вдалося – вона поклала трубку під час розмови з журналістом Слідства.Інфо.  Зв'язатися з Едуардом Ставицьким через його адвокатів для отримання коментарів також не вийшло », – зазначають журналісти.