У Пентагоні озвучили умову вступу України в НАТО.

Вашингтон підтримує політику “відкритих дверей” в НАТО. Однак рішення про можливий вступ України мають ухвалити всі країни-учасниці блоку.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву міністра оборони США Ллойда Остіна під час брифінгу.

“Ми прагнемо підтримувати політику “відкритих дверей” НАТО, але рішення про розширення Альянсу повинні приймати всі країни блоку”, – заявив Остін.

Він наголосив, що наразі США зосереджені насамперед на допомозі Україні, яка з 24 лютого захищається від російського вторгнення.

“Ми робимо все можливе, щоб Україна мала те, що їй потрібно для успіху. І ми бачимо дійсно хороші результати, досягнуті українськими силами”, – підсумував глава Пентагону.

Варто зазначити, що вже 9 країн (із 30-ти) підтримали членство України в НАТО, такі як: Чехія, Естонія, Латвія, Литва, Північна Македонія, Чорногорія, Польща, Румунія та Словаччина.

Нагадаємо, що 30 вересня президент України Володимир Зеленський оголосив про подання заявки на вступ до НАТО та зазначив, країна розраховує на приєднання у прискореному порядку.

“Де-факто ми вже пройшли свій шлях до НАТО. Де-факто ми вже довели сумісність зі стандартами Альянсу. Вони реальні для України – реальні в полі бою і в усіх аспектах нашої взаємодії. Ми довіряємо один одному, допомагаємо один одному, і ми захищаємо одне одного. Це і є Альянс”, – зазначив Зеленський.

Президент України також зазначив, що Україна подає заявку щодо процедури, яка відповідатиме нашому значенню для захисту всього українського суспільства.

“Ми робимо свій визначальний крок, підписуючи заявку України на вступ у прискореному порядку до НАТО”, – додав глава держави.

Зеленський також відмітив, що ми знаємо, що вступ у НАТО можливий.

“Ми бачили, як цьогоріч Фінляндія та Швеція розпочали приєднання до Альянсу без Плану дій щодо членства. Це – справедливо. Справедливо і для України. Це закріплення на рівні договору того, що і так вже досягнуто в житті і що є нашими цінностями”, – підкреслив президент України.

Президент Володимир Зеленський запропонував реалізувати гарантії безпеки для нашої країни та Європи, поки в НАТО шукатимуть консенсус щодо членства України.

“Ми розуміємо, що це потребує консенсусу всіх членів Альянсу. Розуміємо, що треба вийти на такий консенсус. І тому, поки це відбуватиметься, ми пропонуємо реалізувати наші пропозиції щодо гарантій безпеки для України і всієї Європи згідно з Київським безпековим договором (Kyiv Security Compact), що розроблений і представлений нашим партнерам”, – заявив Зеленський.

Як відзначив президент, безпека не повинна мати альтернатив, однак важлива рішучість для її гарантування.

Секретар РНБО Олексій Данілов також заявив, що Україна має намір вступити до НАТО за сценарієм Швеції та Фінляндії без узгодженого Плану дій щодо членства.

Як згодом стало відомо, в Сполучених Штатах Америки вважають, що вступ України до НАТО наразі “не на часі”.

“Зараз не час для проведення процесу прийняття України до НАТО”, – заявив радник президента США Джо Байдена.

На його думку, найкращим шляхом підтримки України є практична підтримка “на землі”. А вже процес у Брюсселі краще буде реалізувати в інший час. При цьому він наголосив, що США не відмовляються від підтримки політики “відчинених дверей” для НАТО.

“Усі рішення про вступ мають вирішуватися між 30 країнами-членами та державами, які бажають приєднатися”, – додав Салліван.

Генеральний секретар НАТО також зазначив, що зараз Альянс зосереджений на тому, щоб надавати пряму підтримку Україні та допомагати захищатися від російського вторгнення. Це зараз основна мета союзників НАТО.

Щобільше, видання Politico пише, що заявка України про прискорений вступ до НАТО нібито “стала несподіванкою” для адміністрації президента США Джо Байдена.