Глава спеціалізованих антикорупційної прокуратури (САП) Назар Холодницький написав заяву про відставку 2 лютого 2020 року. 

Про це в своєму Telegram-каналі написав екс-нардеп Ігор Мосійчук, посилаючись на свої джерела в САП.

“Це старт перевантаження антикорупційних органів. І якщо на днях у відставку не подасть директор НАБУ Артем Ситник, то його просто звільнять. Можливо навіть зі скандалом!” – додав Мосійчук в своєму повідомленні.

Але згодом Мосейчук зазначив:

Увага!!! Щойно зі мною зв’язалися мої джерела в Офісі Президента і повідомили, що поширена вчора і в тому числі нами про відставку очільника САП Назара Холодницького є майстерно підготований інформаційний вкид. Мета якого поки невідома!
Відставки поки не буде!

Нагадаємо, в березні 2019 року тодішній посол США в Україні Марі Йованович закликала українську владу звільнити голову Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницька через втрату довіри в боротьбі з корупцією. Вона заявила, що для того, щоб забезпечити цілісність антикорупційних установ, керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повинен бути замінений.

У той же час, антикорупційний прокурор Назар Холодницький відмовився коментувати слова посла США Марі Йованович. Він назвав цю заяву “неприпустимим втручанням у внутрішні справи іншої держави”.

Варто зазначити, що ще в жовтні Зеленський зазначав, 

“Сьогодні такий запит суспільства на перемогу справедливості для того, щоб всі корупціонери були за ґратами. А це вже тільки ваші повноваження, тільки ваш професіоналізм і ваша енергія. Чому я приїхав до вас з моїми колегами – ми приїхали, щоб вас зарядити цією енергією, щоб ви розуміли, що ми на вас впливати не будемо і не хочемо», – сказав Володимир Зеленський на зустрічі НАБУ та САП, та дав правоохоронним органам декілька місців своєрідного випробовувального терміну.

Варто зазначити, що президент був доволі розсерджений на цих зустрічах, оскільки не бачив явного результату.

Як зазначають джерела, керівники цих служб, не справились із своїми завданнями, тому ці структури потрібно перезавантажити.

Стосовно Ситника, як зазначають джерела, він може написати заяву про відставку, після 10 лютого.

В Раді нагадали, що відповідно до закону “Про національне антикорупційне бюро” НАБУ до 10 лютого має подати до парламенту піврічний звіт про роботу. 

Про це повідомила голова комітету Анастасія Красносільська.