Український біатлоніст Дмитро Підручний виграв гонку-переслідування під час чемпіонату світу у шведському Естенсунді. Під час нагородження українець не стримував емоцій.

Дмитро Підручний виграв золото чемпіонату світу з біатлону. Українцю не було рівних у гонці-переслідування, яка завершилася у шведському Естерсунді. 

Український біатлоніст допустив тільки два промахи на чотирьох вогневих рубежах і продемонстрував чудову швидкість, що дозволило йому здобути перемогу. Дмитро подолав дистанцію за 31 хвилину та 54 секунди.

Для України ця перемога стала першою в історії незалежної держави. Нікому з українських біатлоністів не вдавалось досягнути такого вражаючого результату.

Під час церемонії нагородження Підручний не стримував емоцій – співав гімн України та плакав. Українська сенсація не міг стримати сліз, та і повірити в те, що він чемпіон світу зміг не відразу.

"Емоції.. Важко взагалі повірити, що в мене є золота медаль. Я розраховував на цьому Чемпіонаті світу взяти якусь медаль, але навіть не міг уявити, що це буде золото.

Не тільки початок був важкий, вся гонка була дуже важкою. Чесно кажучи, мені біглося сьогодні набагато важче, ніж вчора і в естафеті. Я відчував деякі проблеми по відновленню після спринту, тому що вчора віддав всі сили, які мав, і сьогодні було досить важко зібратися і показати результат.

Ну, вірив я в подіум до останнього, тому що знав, які сьогодні погодні умови і як важко було на пристрілці на стрільбі стоячи. У жіночій гонці теж зі стрільбою сьогодні були труднощі. Кожен рубіж, кожен постріл – це був шанс бути вище і вище.

Мені дуже приємно, і для це велика честь, що саме мені вдалося "вкрасти" в Йоханнеса золото. Подивимось, чи вдасться це комусь ще на цьому Чемпіонаті.

Дякую всім вболівальникам, що вірите в нас, що приїджаєте на етапи і що підтримуєте нас і в тяжкий час", – прокоментував свій тріумф Підручний.