Президент України Володимир Зеленський вкотре скликає позачергове засідання парламенту, щоб розглянути низку невідкладних питань. Йдеться, зокрема, про можливе посилення карантинних обмежень у Раді та відповідальності за підроблення документів про щеплення проти COVID-19.
Сесія має розпочатися у вівторок 2 листопада о 16:00. Про це повідомив у Telegram-каналі нардеп від “ЄС” Олексій Гончаренко, публікуючи документи.
На засіданні планується розглянути такі законопроєкти та постанови:
про додаткові заходи протидії поширенню коронавірусної хвороби (посилення карантинних обмежень у Верховній Раді);
про спрощене набуття громадянства України іноземцями та особами без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України;
про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за підробку документів, що стосуються проведення профілактичних щеплень.
Загалом нардепи мають намір ухвалити постанову про нові правила відвідування Ради, а також розглянути бюджетні поправки від партії “Опозиційна платформа – За життя” та ВО “Батьківщина”. Як пояснив глава ВРУ Руслан Стефанчук у коментарі “Суспільному”, це може бути вже вирішальним процесом внесення змін до бюджету.
“Цього тижня ми дійшли попередньої згоди про ухвалення постанови, яка буде стосуватися встановлення рівних правил для всіх народних депутатів, гостей парламенту, журналістів щодо відвідування будівлі ВРУ. Я сподіваюся, що завтра на позачерговому засіданні ми затвердимо її і будемо дотримуватися”, – сказав він.
Крім того, на позачерговому засіданні обговорять питання щодо відновлення діяльності Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.
Зауважимо, що у Верховній Раді заявили про спалах COVID-19. За словами Стефанчука, нині на коронавірус хворіють сім народних депутатів, також інфікований 21 співробітник апарату ВРУ.
Раніше представник парламенту від фракції “Слуга народу” Михайло Радуцький говорив, що незабаром українське законодавство запрацює у бік посилення відповідальності за підроблення сертифіката щодо отримання вакцини. Відповідальність стосуватиметься як самих виробників липового документа, так і тих, хто його використовує.
Про це він розповів в ефірі ток-шоу “Свобода Савіка Шустера”. Політик зауважив, що багаторазове використання підробленого документа, а також продаж обіцяє порушникам до восьми років ув’язнення.
“COVID-сертифікат такий самий документ, як і інші в Україні. За підробку цивільного паспорта є відповідальність? Є. Тому нормально посилювати відповідальність за використання фальшивого сертифіката. На тих, хто вдається до таких методів, чекає штраф, якщо я не помиляюся, в межах 50 тисяч гривень”, – зазначив Радуцький.
Водночас нардеп зазначив, що в Україні поки що не існує адміністративної відповідальності для лікарів, які не наполягають чи відмовляють своїх пацієнтів від отримання вакцини.
“При цьому я впевнений, що навіть заклик не носити маски – це вже злочин. Це якщо враховувати, скільки українців загинуло від цієї пандемії”, – резюмував представник парламенту від фракції “Слуга народу”.